בינה מלאכותית תופסת חלק גדל בחיינו, משיפור מנועי החיפוש ועד עזרה בצילום תמונות, היא נמצאת בכל מקום. טכנולוגיה זו יכולה גם לסייע לבני האדם להתמודד עם בעיות מורכבות יותר. חברת IBM הדגימה היום (חמישי) בכנס בתל אביב מערכת שפותחה על מנת לסייע למקבלי החלטות בשאלות מורכבות. מה קרה כשאותה מערכת טענה בעד ונגד ליגליזציה של קנאביס? ואיזה נאום היה יותר משכנע? צפו בכתבה המלאה

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המערכת שפותחה במעבדת המחקר של IBM בחיפה נקראת Project Debater - Speech by Crowd ואליה מזינים מגוון רב של טיעונים - בעד ונגד בנושא שנוי במחלוקת. בשלב זה, הבינה המלאכותית פועלת כדי להפיק מהטיעונים ייצוג תמציתי וברור המובא כשני נאומים - נאום אחד שמייצג את הדעה התומכת ונאום שני שמייצג את הדעה ההפוכה.

 

על מנת להדגים את המערכת החדשה, ערכה IBM במיוחד עבור צופי "חדשות 12" מבחן מיוחד בו הוזנו למערכת טיעונים בעד ונגד לגליזציה של קנאביס, וזו תוציא שני נאומים. המערכת תבסס את נאומיה על טיעונים שאיתרה ואספה חברת "באזילה", המתמחה בניטור ומחקר שיח ברשתות החברתיות.

המערכת ניתחה את הטיעונים השונים, "הבינה" את העמדה של כל טענה, סיווגה אותן לעמדות ה"בעד" או ה"נגד", בחרה בטיעונים החזקים ביותר וחיברה את הנאומים בעצמה. ב-IBM רואים בטכנולוגיה החלוצית הזו פוטנציאל גדול שיכול לעזור רבות למקבלי החלטות בארץ ובעולם, למשרדי הממשלה והמגזר הציבורי והן בקרב ארגונים עסקיים.

ועכשיו תורכם: בין אם אתם תומכים או מתנגדים ללגליזציה - איזה נאום שיכנע אתכם יותר? כנסו להצביע.