הקץ לשכחה - פיצ'ר חדש מבית היוצר של אפל (צילום: רויטרס)
הקץ לשכחה - פיצ'ר חדש מבית היוצר של אפל | צילום: רויטרס

חברת Apple תשיק בקרוב פיצ'ר חדש באייפון שבאמצעותו נוכל לנעול את דלת הרכב ואת דלת הבית. נראה כי הבדיקה העצמית השגרתית הנעשית לפני כל יציאה - "פלאפון, מפתחות, ארנק" תוך מישוש הכיסים ובדיקה שכל הפרטים ישנם - תצטמצם ל"פלאפון, ארנק" בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי המידע שפורסם, יכולתו של השבב האחראי על ביצוע עסקאות בפלטפורמות כמו Apple Pay עתידה להתרחב ולהוות את התשתית הטכנולוגית לביצוע פעולות "בשדה הקרוב", כמו נעילת דלת הרכב ודלת הבית. כך ייחסכו למשתמשים דאגות שונות וייעשה צעד נוסף לעבר אוטומציה מוחלטת של פעולות שגרתיות.

"השינוי בטכנולוגיית השבב החדש, הצפוי להיות מוצג בחודש הבא, עשוי לסלול את הדרך לשימושים נוספים באייפון תוך ניצול ממשקים שונים, מתשלומים ופתיחת דלת הרכב, ועד לאימות זהות המשתמש במגוון דרכים נוספות", נכתב בהסבר על הטכנולוגיה החדשה, שטרם הוצגה באופן רשמי. עוד דווח כי שבבים בעלי טכנולוגיית "השדה הקרוב" יוכלו להיטמע בתעשיות שונות ומגוונות כגון תעשיית הבריאות.

"אפל" תודיע על החידושים הקרובים במכשיריה בתחילת חודש יוני ב"וועידת המפתחים העולמית 2018". הוועידה תתחיל בתאריך ה-4 ליוני, כך שבקרוב ייחשפו פרטים נוספים על ידי גורמים רשמיים בענקית הטכנולוגיה.