ה J-deite RIDE כמכונית (צילום: ENEX)
ה J-deite RIDE כמכונית | צילום: ENEX

חברת תכנות הרובוטים "Asratec", יחד עם "Sansei Technologies" ו-"BRAVE ROBOTICS" הכריזה והציגה השבוע את האב טיפוס החדש שלה - גרסת מציאות לרובוט שרבים מכירים ממסכי הטלוויזיה או סרטי הקולנוע - הרובוטריק. באנגלית הוא נקרא "טרנספורמר" או בשמו היפני ה- "J-deite RIDE". בתחילה הוא נראה כמו מכונית מרוץ די מצועצעת, אבל אחרי שהוא מתרומם והופך לרובוט - הוא מגיע לגובה של ארבעה מטרים ועל פי המפתחים יכול אף ללכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ל"ג'י דיט" יש שתי מערכות הנעה - האחת זהה לזו של מכונית ואחת להליכה שמזכירה הליכה אנושית, רק עם צעדים גדולים יותר. אבל זה לא נגמר בזה. שלא כמו בסדרה או בסרטים, הרובוט הזה יודע לוותר על שליטה ולהתמסר לבני אדם, נהגים בשני המושבים שבתא הנהג, או באמצעות שליטה מרחוק.מעצב הרובוט, קוניאו אוקווארה, הציג את הרובוט בתערוכה מיוחדת של עולם הרובוטיקה והתחבורה שנערכת בימים האלה ביפן. לדבריו, בניגוד לרוב מפתחי עולם המוטוריקה הרובוטית או רוב המפתחים שמנסים לפצח את הרובוט הבא שיסייע לאנושות, ילחם עבורה או ינוע במקום בני אדם, אוקווארה מתרכז ב"שואו" - הוא רוצה ליצור רובוטים לפארקי שעשועים. 

בחודש נובמבר הקרוב הוא אף מתכוון לערוך מצעד של רובוטים כאלה בתערוכת הטכנולוגיה "IAAPA Attractions Expo 2018" שתיערך בפלורידה.