אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

ענקית הבנקאות והנכסים במהלך אסטרטגי בישראל: חברת קרדיט סוויס השוויצרית הודיעה הבוקר (רביעי) כי תשקיע כ-900 מיליון שקלים בסטרטאפים רפואיים בישראל. קרדיט סוויס, אחד מהגופים הבינלאומיים המובילים בתחום השירותים הפיננסיים, הודיעה על שיתוף פעולה נרחב - שותפות אסטרטגית - עם קרן ההשקעות aMoon הישראלית, שמתמחה בטכנולוגיות בריאות ומדעי החיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קרן aMoon משקיעה בחברות טכנולוגיה רפואית שנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים - ופועלת לסגירת הפערים עבור חברות שסובלות מתת-תקצוב. שלושת תחומי הדגל המרכזיים של הקרן: רפואה ובריאות דיגיטלית, ציוד רפואי וענף הביו-פארמה.

אחד מהמייסדים של הקרן הישראלית הוא מריוס נכט, ממייסדי צ'ק פוינט, שהשקיע מהונו יחד עם משקיעים נוספים כבר כ-700 מיליון שקלים בקרן aMoon II. ההשקעה הופכת את הקרן הזו, יחד עם ההשקעה של קרדיט סוויס, לגדולה בישראל בתחום של סטארטאפים רפואיים עם הון של למעלה מ-1.5 מיליארד שקלים.

ד"ר יאיר שינדל, אחד ממייסדי הקרן, אמר: "אנחנו מלאי התרגשות מהבעת האמון שהשותפות האסטרטגית הזו מייצגת ולהשפעה האדירה שתהיה לכך על המרדף הנחוש שלנו להאיץ את תחום מציאת המרפא". שינדל הוסיף כי השותפות "תייצר ערך רב למשקיעים שלנו ותשפיע לטובה על חייהם של מיליוני חולים".

"הזדמנות ייחודית". קרדיט סוויס (צילום: רויטרס)
"הזדמנות ייחודית". קרדיט סוויס | צילום: רויטרס

"באמצעות השותפות הזו, תהיה לנו הזדמנות ייחודית להציג ללקוחותינו - ולמשקיעים מוסדיים מחוץ לארה"ב וקנדה - גישה בלעדית להשקעות בסך 250 מיליון דולרים בפעילות הקרן", הדגישו בקרדיט סוויס. בחברה ציינו את המחויבות להשקעה בתחום הבריאות והרפואה, בו קרן aMoon נמצאת בחוד החנית, והדגישו כי המהלך מתלווה לחזון ארוך טווח.