יותר מתמודדים על כל משרת איש SEO (צילום: גוגל, חדשות)
הדפדפן מאזין לכם? | צילום: גוגל, חדשות

האם גוגל לא רק יודעת עלינו הכל, אלא גם מאזינה לנו בזמן אמת? כך לפחות טוען מייסד מפלגת הפיראטים השוודית, ריק פולקווינגה. לדבריו, כל גולש שעושה שימוש בדפדפן של גוגל, "כרום", חשוף להאזנות סתר שמבצעת החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לטענתו, גוגל התקינה רכיב המאפשר לה להאזין למשתמשים בדפדפן באמצעות המיקרופון המובנה במחשב. היא מאזינה למשתמשיה - ומה שהם אומרים בזמן שהם גולשים ברשת, מועבר בזמן אמת לשרתי החברה.

התיאוריה הזו מבוססת על דיווח על באג שגרם לכך שלאחר הורדת דפדפן הכרום למחשב, מתבקשים הגולשים להוריד תוכנה אחרת המאפשרת גישה למיקרופון ולהקלטת קול. בעוד מקובל לחשוב שסעיפים אלה הכרחיים לניהול שיחות עם מכרים שונים ברשת, מסתבר כי הם משמשים את גוגל להאזין לגולשים.

"המשמעות המעשית היא שגוגל למעשה מרשה לעצמה להאזין לכל שיחה בכל חדר שבו גולשים בדפדפן כרום, מבלי שהמאזינים כלל מודעים לכך", אומר פולקווינגה.

ומה אומרים בגוגל? למרבה התדהמה, שם לא מכחישים לחלוטין את התיאוריה הזו ומסרו בתגובה כי הם מסוגלים לעשות זאת ולהאזין לגולשים - אולם הם לא עושים זאת מטעמי פרטיות. בחברה טוענים כי אופציית הקלטת הקול קיימת רק לצורך פקודת החיפוש הקולי המתאפשרת בשורת החיפוש בגוגל.