סרטון חדש שהתפרסם בימים האחרונים בארצות הברית חושף, לכאורה, מפגש שמימי בין טייסי קרב של הצי האמריקני לעצם בלתי מזוהה. את הסרטון הפיץ ארגון עצמאי העוסק בזיהוי של עצמים בלתי מזוהים בכדור הארץ. על פי הארגון מדובר בסרטון שצולם כבר בשנת 2015 ונבחן על ידי מספר סוכנויות ממשלתיות טרם פורסם. הפנטגון סירב להגיב בנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הסרטון הדרמטי צולם דרך מערכת תצפית מיוחדת המותקנת במטוסי ה-F/A-18 של הצי האמריקני. במהלך הצילום מערכת התצפית עוקבת אחר האובייקט הנע במהירות גבוהה ואף ניתן לשמוע את אחד הטייסים מנסה להבין במה מדובר ופונה לאיש הצוות הנוסף ושואל אותו בתדהמה: "וואו, מה זה?".  

הסרטון מגיע לאחר פרסומם של שני סרטונים נוספים של טייסים צבאיים נתקלים בעצמים בלתי מזוהים. בנוסף, פורסם במספר כלי תקשורת אמריקניים כי הפנטגון פועל לזיהוי מספר עב"מים בתכנית מיוחדת שהוקמה בתוכו, אולם נסגרה בשנת 2012. מי שעמד בראש התכנית, לואיס אליזונדו הוא העומד כיום בראש הארגון שפרסם את הסרטון הנוכחי.

לדבריו אליזונדו, הסרטון החדש הוא הוכחה נוספת לקיומו של מאגר גדול יותר של חומרי פנטגון הנוגעים לעב"מים. "אלה רק שלושה סרטונים שנחשפו וכולם יכולים לצפות בהם - אבל אני חושב שזה רק קצה הקרחון", אמר. הוא סירב לפרט כיצד בדיוק נודע לארגון אודות הסרטון, אולם הדגיש כי קיבלו את האישורים הנחוצים לפרסמו.

אליזונדו הוסיף כי הוא לא מאמין שהחפץ הוא בהכרח "חייזר ירוק קטן", אולם כי אי אפשר לשלול אף אפשרות. לדבריו, גם אם מדובר בכלי טיס זר, זה בפני עצמו מעניין. "זה יכול להיות כל דבר, אז אני לא יכול לשלול שום דבר", הסביר. "זה יכול להיות כלי רוסי, או סיני, או איש חלל קטן ממאדים. אנחנו לא יודעים מה זה לעזאזל".