לכולם ברור שאחד האלמנטים החשובים ביותר בעבודתם של שוטרי משטרת ישראל, היא היכולת לעבוד כשוטרים סמויים. היום (שלישי) נחשף כי פרצה מדאיגה באתר אינטרנט יכולה לחשוף כל סמוי בהקשת מספר תעודת הזהות שלו בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רן בר זיק מעולם לא עשה שימוש באפליקציית הסמים השנויה במחלוקת "טלגראס", אך כשהוא שמע על דרכי ההרשמה למנגנון רכישת המריחואנה הוא ניסה להבין - איך חברי הקבוצה מוודאים שהמצטרפים החדשים לא שוטרים?

כך הגיע בר זיק לאתר של קרנות השוטרים - אתר מועדון הטבות בו חברים שוטרים רבים ובני משפחותיהם הוא זה שמאפשר את הפרצה - פשוט מכניסים מספר תעודת זהות ומגלים האם אותו אדם הוא שוטר או שלא.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה שחברת קרנות השוטרים היא חברה פרטית וככזו אתר החברה מופעל באמצעות נציגי החברה ולא באמצעות משטרת ישראל.

מחברת קרנות מסרו בתגובה: באתר מצויים עמיתי החברה ולא רק שוטרים פעילים, בדיקתכם איתרה אפשרות מסויימת לזהות שייכות לקרנות השוטרים בלבד של כלל האוכלוסיות וזאת באמצעות שילוב בדיקות יחודי. יחד עם זאת וכשגרת עבודה במידה ומאותרות פרצות כלשהן אפילו מהסוג שאותר ע"י הכתב מערך המחשוב פועל מיידית לסגירתן וגם במקרה הנוכחי שונו ההודעות ומעתה תתקבל הודעה אחידה.