פייסבוק ,פלאפון,איפון (צילום: רויטרס, חדשות)
בקרוב: "צפייה קבוצתית" בפייסבוק | צילום: רויטרס, חדשות

ממשיכים להתחדש: פייסבוק הודיעה אמש (רביעי) כי היא מתכוונת להשיק "פיצ'ר" חדש שיאפשר לקבוצות ברשת החברתית לשדר סרטונים ולמשתמשים לצפות יחד באותו הזמן. כל וידאו שהוגדר "פומבי" יוכל להיות משודר ב"קבוצת הצפייה", לא בהכרח כזה שמשודר בלייב. "מטרתנו להפוך את חווית הצפייה לכיפית, חברתית ואקטיבית", נכתב בהודעה רשמית שפרסמה סגנית הנשיא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כשאנחנו חושבים על וידאו ברשת פייסבוק, אנו מתמקדים ביצירת חוויות שיסייעו לאחד ולחבר בין בני אדם. אנו שואפים ליצור השראה שתביא לחיבור אנושי וחברתי, יותר מאשר צריכה פאסיבית", כך כתבה פידג'י סימו, סגנית נשיא פייסבוק בפוסט שפרסמה בנושא.

כדי להתחיל ביצירת "קבוצת צפייה", מנהלי הקבוצה צריכים לפרסם וידאו בפיד הקבוצה. משתמשי הקבוצה יוכלו לבחור להצטרף לאופציית הצפייה המשותפת, שתאפשר להם להגיב ולהביע את דעתם לצד המשתמשים האחרים שצופים. כל המשתמשים יראו את הוידאו באותו השלב. בשלב זה, לפי הודעת פייסבוק, לא ניתן יהיה לתזמן סרטונים.

מפייסבוק נמסר כי הפיצ'ר החדש הושק לאור התוצאות החיוביות שהניבו שידורי הלייב שמקודמים חזק ברשת החברתית. "הפיכת סרטונים שהוקלטו מבעוד מועד לשידורי לייב יכול לעזור למשתמשים ליהנות מהם יותר", נמסר בהודעה הרשמית.

הפרסום של פייסבוק מגיע כשבוע לאחר שהודיעה כי היא מתכוונת לבצע שינויים מרחיקי לכת בפיד של המשתמשים, כחלק מהניסיון להפחית את כמות ה"תוכן הלא איכותי" שמוגש לצופים ברשת החברתית.