אנטנה סלולרית (ארכיון)
אנטנה סלולרית (ארכיון) | צילום:

שר התקשורת איוב קרא כינס היום (ראשון) דיון חירום בנוגע לתקלות קליטת הסלולר בדרום הארץ במטרה לקדם פתרון. במהלך הפגישה הוצגו בפני השר הפתרונות שנקטו כלל הגורמים הרלוונטיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בדיון לקחו חלק ראשי המועצות המקומיות שדות נגב, מרחבים, בני שמעון ומועצת שער הנגב. את הצבא ייצג בדיון תא"ל נתי כהן, קצין הקשר והתקשוב הראשי, גם חברות הסלולר פרטנר, פלאפון, סלקום והוט מובייל לקחו חלק בדיון.

השר הנחה את הגורמים הרלוונטיים לעקוב ולוודא כי אכן הבעיה נפתרה והוסיף בדבריו כי נעשות פעולות נוספות מצד גורמים בישראל האמונים על נושאי חוץ וביטחון על מנת שהבעיה לא תחזור.

השורד קרא? (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
איוב קרא (ארכיון) | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בשבועות האחרונים תושבי הדרום ובפרט תושבי עוטף עזה סובלים מבעיה של חוסר קליטה בטלפונים הסלולריים שבגללה אי אפשר לקבל שיחות ולחייג בצורה סדירה. "מדובר בסיכון של ממש במוכנות שלנו לחירום על רקע המציאות הביטחונית המעורערת באזור", אמר גדי ירקוני ראש המועצה האזורית אשכול.

ירקוני הודיע אז בתחילת החודש כי בכוונתו להגיש תביעה ייצוגית נגד חברות הסלולר ומשרדי התקשורת והביטחון. "אני מודע לפגיעה בשגרת החיים ובעסקים", הסביר ירקוני. "אני נמצא בקשר יומיומי בנושא עם אלוף הפיקוד, לשכת שר הביטחון ומשרד התקשורת - וכולם חסרי אונים אל מול התקלה".