אין תמונה
כשל טכני חמור בייצור. ארכיון

ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית סמסונג הודיעה הלילה (שני) באופן רשמי כי כשלים טכנים בייצור ובעיצוב הסוללות הם שגרמו לטלפונים החכמים מדגם "גלקסי נוט 7" להתחמם - ולהתפוצץ. בחברה שללו את האפשרות כי ההתפוצצות נגרמה כתוצאה מתקלה אחרת בחומרה או בתוכנת המכשיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מבטינו מופנה קדימה עם מחויבות מחודשת לנושא הבטיחות. הלקחים מהחודשים האחרונים משתקפים בתהליכי ובתרבות של החברה שלנו", נמסר בהצהרה רשמית של סמסונג.

פרשת המכשירים המתפוצצים עלתה ביוקר ליצרנית הטלפונים החכמים הראשונה בעולם ועל פי הערכות שונות החברה הפסידה כ-5.3 מיליארד דולר כתוצאה מהנזק התדמיתי והדרישה לפיצוי הלקוחות. עם זאת, מניות החברה הגיעו דווקא לשיא חדש החודש בעקבות תחזיות שמראות כי הרווח התפעולי של החברה ברבעון האחרון יגיע לשיא של 3 שנים.

אין תמונה
רכב שנשרף כתוצאה מהתפוצצת מכשיר

בספטמבר האחרון הודיעה סמסונג על ריקול ל"נוט 7", זמן קצר לאחר השקתו בעקבות דיווחים רבים ברחבי העולם על התלקחות הסוללה של המכשיר. בהודעה נמסר כי החברה עוצרת את שיווק המכשיר, שהושק בהצלחה רבה חודש לפני כן, "כדי לבצע בדיקות נוספות לבירור איכות המוצר".

חודש לאחר הודעתה הדרמטית על ריקול עולמי גורף, הוחלט במטה החברה להפסיק לייצר מכשיר הדגל הבעייתי בשל הביקורת הציבורית הרבה והחשש מפני תקריות בטיחותיות נוספות. בתוך כך צפוייה סמסונג להכריז בקרוב על דגם פרימיום חדש מתוצרתה "גלקסי S8", הראשון מאז הוחלט להפסיק את ייצורו של ה"נוט 7".