הטרדה מינית (אילוסטרציה) (צילום: 123 RF, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: 123 RF, חדשות

הבוקר (שלישי) הודיעה המשטרה על מעצר צעיר בחשד לעבירות מין חמורות - מעשים מגונים ואונס של נערות קטינות רבות - אותן ביצע לפי החשד באמצעות הרשת החברתית. מעצרו של החשוד, תושב אופקים בן 20 שהתגורר לאחרונה בפתח תקווה, התאפשר בזכות עירנות של אב ובתו: החשוד שלח לילדה בת 10.5 הודעת חיזור, והאב פנה למשטרה ולא ויתר עד שהמשטרה עצרה את החשוד. האב פרסם פוסט בפייסבוק בו סיפר כיצד טופל המקרה- וביקש מהורים אחרים להזהיר את ילדיהם. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה הודיעה כי המעצר בוצע בתום חקירה סמויה. "על פי החשד, החשוד נהג ליצור עימן קשר, להזדהות כקטין בן 11 בערך ולפתח עימן קשר מיני, תוך חתירה למגע מיני". החשוד יובא הבוקר לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

הפרשה החלה כאשר בשישי בערב הילדה קיבלה הודעת "היי" בוואטסאפ והעבירה את המסר החשוד לאביה: הוא החל להתכתב עם הצעיר ובמקביל ניגש לתחנת המשטרה בשוהם ופתח תלונה. תוך כדי השיחה האב הצליח לאתר את שמו של הצעיר ולמצוא את פרופיל הפייסבוק - ובכך לאמת כי מדובר בצעיר בן 20 שהציע הצעות מגונות לבתו.

הפוסט שפרסם האב
הפוסט שפרסם האב | צילום:

ביום ראשון שוחח האב עם קצין משטרה, שתכנן יחד איתו כיצד "להפיל" את החשוד: הם קבעו איתו מפגש בפארק בפתח תקווה, וכשהגיע הצעיר למקום אתמול בסביבות השעה 15:00 השוטרים זינקו עליו ועצרו אותו. מהחקירה עולה כי החשוד השיג את מספר הטלפון של הבת דרך קבוצת מעריצים של אליאנה תדהר, קבוצה ציבורית של ילדות מעריצות בנות 10-12.

847417
צילום:

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב האב כי כאשר בתו העבירה לו את הטלפון, הוא זיהה לפי תמונת הפרופיל שמדובר בבחור צעיר. כאשר ענה בשם בתו והציג את עצמו כילדה בת 11, השיב החשוד: "גם אני ואני לא בתול". בשלב זה, כתב האב, "הבנתי שכנראה נפלתי על פדופיל - מהר מאוד השיחה גלשה לתכנים מיניים והצעות הכוללות סרטים פורנוגרפיים". גם יום לאחר מכן המשיך החשוד לשלוח מסרים מיניים "שהמקלדת לא יכולה לסבול".

האב המשיך לברר על החשוד פרטים, והצליח לאמת את זהותו באמצעות מדריך הקפוארה שלו: "אני נוסע להפגש איתו, מראה לו תמונה ואת מספר הטלפון והוא מאשר לי שזה הבחור בזיהוי של 100%".

847424
צילום:

החשוד המשיך לשלוח סרטונים והצעות עד למעצר: "בשעה 15:00 הצוותים קופצים על הזבל ועוצרים אותו - זהו, נגמרו 72 שעות של סיוט", כתב האב - ששיבח את התנהלות בתו בפרשה: "הפעם זה הסתיים ככה במזל גדול כי הבת שלי חונכה היטב והיא ילדה חכמה. היא עירבה אותי מייד כשזה התחיל ". את הפוסט סיכם האב בקריאה להורים: "דברו עם הילדים והסבירו להם על הסכנות ברשת ובניידים, תיכנסו בעצמכם לנייד שלהם ובדקו על בסיס קבוע עם מי הם בקשר - אולי הם לא יאהבו את זה אבל זה יכול להגן עליהם ולהציל אותם".