תכנית דירה בהנחה יוצאת לדרך, והבוקר (ראשון) נפתחה הגרלה של 10,028 יחידות דיור ב-31 יישובים ברחבי הארץ. ההגרלה הזו היא הראשונה מתוך 30 אלף יחידות דיור שיוצעו בהנחות משמעויות לזוגות צעירים ומחוסרי דיור ויוגרלו לזכאים בשנה הקרובה, במסגרת תכניות שונות לדיור בר השגה, ממחיר למשתכן של כחלון, דרך מחיר מופחת של ליצמן ועד מחיר מטרה של אלקין. אז האם ההגרלה הקרובה רלוונטית גם עבורכם? כל הפרטים:

מתי ההגרלה?

ההגרלה הראשונה נפתחת ביום ראשון (20.03.2022) ותסתיים ביום שלישי (29.03.2022 בשעה 23:59). תוצאות ההגרלה יימסרו לזוכים במהלך חודש אפריל.

מי יכול להירשם?

התוכנית מיועדת לזוגות נשואים או ידועים בציבור ללא דירה, או לחילופי לרווקים ורווקות, גרושים וגרושות מעל גיל 35 ללא שירה בבעלותם. האם זוגות גאים גם יכולים להירשם? כן - כל תא משפחתי שאין בבעלותו דירה ב-3 השנים האחרונות יוכל להירשם.

איך נרשמים?

  1. תוודאו שאתם עומדים בתנאים
  2. מלאו טפסים בקישור הזה
  3. חכו לאישור ותוכלו להירשם להגרלות

חשוב לציין שהרשמה מוקדמת לא מספקת העדפה בזכייה בהגרלות, ולכן גם אם בימים הראשונים ישנה האטה מסוימת באתר ואתם לא מצליחים להירשם זה לא ישפיע על אפשרות הזכייה שלכם - בתנאי שתירשמו עד סוף 10 הימים שבהם ההגרלה פתוחה.

באיזה ערים יוגרלו דירות?

בהגרלה הראשונה ישתתפו 150 פרויקטים הפזורים ב-31 יישובים ברחבי הארץ, ביניהם: 1,420 דירות בלוד, 1,035 דירות בעכו, 860 דירות באשדוד, 733 דירות בדימונה, 521 דירות באופקים, 512 דירות בבאר יעקב, 462 דירות בירושלים, 409 דירות בראשון לציון ועוד. בהגרלה זו כ-50% מיחידות הדיור המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש: ירושלים, ראשון לציון, אשדוד, בני ברק, חיפה ועוד.

לרשימת היישובים המלאה בהגרלה הנוכחית.

בהמשך ההגרלות יחולו על למעלה מ-80 ישובים ברחבי הארץ ומחיר מטרה לבדה תתמקד באזורי פריפריה ולא בערים המבוקשות ביותר. את רשימת היישובים המלאה שבה יתקיימו הגרלות השנה, במסגרת כלל התוכניות, תוכלו למצוא כאן.

כמה כסף יחסכו הזוכים בהגרלה?

לעומת מחיר למשתכן, תוכנית מחיר מטרה מגבילה את ההנחה בסכום – 20% ממחיר הדירה עד גג של 300 אלף שקלים, וסכום ההנחה משתנה בהתאם לערך הדירה המקורית. עם זאת, בהגרלה הנוכחית יש עודפי הגרלות של מחיר למשתכן שנתקעו מאחור, ובהן ההנחות אינן מוגבלות בסכום ויכולות להגיע אפילו עד מיליון שקלים.

לכל המחירים בהגרלה הראשונה לחצו כאן

כך למשל בהגרלה הקרובה המחיר לדירת 100 מטר לזוכים בבאר יעקב יגיע ל-1.36 מיליון שקלים לעומת 2.3 מיליון שקלים בשוק החופשי - פער של כמיליון שקלים. מחיר לדירת 100 מטר בירושלים יעמוד על 1.79 מיליון שקלים בהגרלה לעומת 2.4 מיליון שקלים בשוק החופשי ובתל אביב-יפו המחיר בהגרלה יעמוד על 1.74 מיליון שקלים לעומת 2.5 מיליון שקלים בשוק החופשי - פער של כ-757 אלף שקלים.

האם הזוגות יצטרכו הון עצמי?

כן. בהגרלות מחיר למשתכן צריך להביא הון עצמי של 100 אלף שקלים. בתוכנית מחיר מטרה עדיין לא פורסם הסכום.

האם ברגע שזוכים מיד מקבלים את הדירה?

לא. אחרי הזכייה בהגרלה הזוגות יצטרכו לעבור הליכים בירוקרטיים רגילים לרכישת דירה, כחלק מהם הבנק יביא שמאי שיעריך את מחיר הדירה המקורי.

גם משפרי דיור יוכלו להשתתף?

כרגע כן, אבל זה עוד יוכל להשתנות. משפרי דיור הם יחידים בני 35 ומעלה או תא משפחתי שבבעלות מי מבני הזוג דירת מגורים יחידה או שהייתה בעלותם דירת מגורים יחידה, ב-6 השנים שקדמו לרכישת הדירה במסגרת התוכנית.

אפשר יהיה להירשם לכמה הגרלות במקביל?

ניתן להירשם להגרלות בשלושה יישובים בלבד. אין הגבלה על מספר ההגרלות.

מה המטרה של ההגרלות?

לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה במחיר נמוך ממחיר השוק על ידי סבסוד של הדירה על ידי המדינה.

מה הבדל בין מחיר מטרה למחיר למשתכן?

מחיר מטרה: המדינה קובעת את מחיר המקסימום של הדירה והקבלנים מתחרים על המחיר הגבוה ביותר לקרקע. במחיר למשתכן לעומת זאת הממשלה קבעה את מחיר הקרקע ובהינתן שזה המחיר הקבלנים מתחרים על הצעת המחיר הזולה ביותר לדירה.

האם מחיר מטרה טובה יותר ממחיר למשתכן?

כן ולא. מצד אחד במסגרת התוכנית החדשה מדד תשומות הבנייה לא יוצמד במלואו למחיר הדירה (דבר שהעלה את המחיר בעשרות אלפים לרוכשי מחיר למשתכן) ובנוסף הרוכשים יקבלו פטור שכר עורך דין.

מצד שני ההטבה מוגבלת בסכום – עד 300 אלף שקלים ולא יותר. בנוסף, השיווקים של מחיר למטרה הם באזורים נחשקים פחות.