אתם יודעים מה אומרים – אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני. עכשיו דמיינו את חלל הכניסה לביתכם כרושם הראשוני שלכם. זהו אחד האזורים החשובים ביותר בבית, שבו מתבצע המפגש הראשון של המבקרים עם הבית ויש לו השפעה רבה על האופן שבו נתפוס את הבית כולו. אתם רוצים שהאורחים שלכם ירגישו בנוח כשהם מגיעים, ובטח שאתם רוצים להרגיש בנוח כשאתם חוזרים הביתה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Jen | Former HGTV Co- Host (@hgtvconfessions)

ובכן, לתורת הפנג שואי – השיטה הסינית העתיקה הדוגלת ביצירת איזון והרמוניה על ידי מיקום נכון של הרהיטים והחפצים – יש כמה עצות טובות לחלל זה, הנקרא מינג טאנג. מינג טאנג מתורגם כ"אולם מואר", והוא החלל הטרנספורמטיבי בין פנים לחוץ. כל חסימה או תסכול שיתרחשו כאן ישפיעו על שאר האנרגיה בבית ויבואו לידי ביטוי גם בחייכם.

ראשית, ודאו שהדלת מוצקה ומגוננת, שהיא נפתחת במלואה ובקלות, שהמעבר פתוח וברור, ושכל יצירת אמנות שאתם מציבים בחלל זה היא מסבירת פנים ומציגה נושא שהייתם רוצים לראות בחייכם. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sheida Interior&Styling+Tips (@sheida_aria2020)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Earth Interiors (@earthinteriors_)

נוסף לכך, יש להיזהר עם מראות בחלל הכניסה, כיוון שאינכם רוצים לשקף את אנרגיית הצ'י בחזרה החוצה מהדלת.

ועכשיו הנה משהו שכדאי להימנע ממנו בכל מחיר בחלל הכניסה: נברשת עם זוויות מחודדות הפונות כלפי מטה. שכן הצורה מערערת את ההרמוניה של הכניסה ויוצרת תחושה שלילית שגורמת לאנשים להרגיש לא רצויים. הנקודות החדות מאיימות ויוצרות חלל שגורם לאורחים אי נוחות ועצבנות.

איזה גוף תאורה כדאי לבחור אם כך? כוונו לצורות רגילות כמו אליפסות, עיצובים מעוגלים או ריבועיים. בחרו בקצוות רכים היוצרים אווירה חמה ומסבירת פנים. שלבו נורות מעוגלות שיעזרו בצ'י של הכניסה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by lois.gosling (@xdesign.london)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Rok Man (@rokko42)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Utah Interior Designer (@haileyhousewestdesign)

 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> לא חראם? הבתים המשגעים של הדוגמנית אמילי רטאייקאוסקי ובעלה

>> תעתיקו: המעצב דרור קנטנטו עיצב חדר מושלם לבתו

החוצה ומיד: חיצי רעל

על פי התורה, יש שני סוגי אנרגיה: שנג צ'י (אנרגיה חיובית) שמכניסה ויברציות חיוביות ודברים טובים בחיים. ושה צ'י (אנרגיה לא חיובית), המביאה אנרגיה שלילית לבית. המונח "חץ רעל", המוגדר כאחד מהשה צ'י, הוא נקודה שלילית של אנרגיה מרוכזת. אובייקט המצביע ישירות על אנשים או על אלמנטים בבית ויכול להיות מרתיע או לא רצוי. לפיכך, יש להימנע מחצי רעל בבית ובייחוד בכניסה. כלומר מכל סוג של חומר או עיצוב היוצר אווירה מרתיעה. גוף תאורה בעל זוויות חדות הוא חץ רעל שכזה. אך ישנם עוד מיני חיצי רעל. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by 1:1 Arquitectura Interiorismo: Sofia Gelink & Valeria Rohrer (@estudio.unoauno)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Creative Ladies Night (@creativeladiesnight)

חצים רעילים נפוצים נוספים הם:

פינות חדות של קירות או של רהיטים המופנים ישירות אליכם, כמו שולחנות עם פינות מחודדות: בחרו במקום זאת שולחנות עם פינה מעוגלת.

קורות חשופות מעל הראש: אפשר לבחור להסתירן על ידי תקרה מדומה.    

מדפים פתוחים: מדפים סגורים לא ייצרו את הזווית החדה וגם יגרמו לחלל להיראות מסודר יותר. הטיפ הזה, אגב, יעיל גם בחללים אחרים ברחבי הבית, למשל במטבח.

עמודים תומכים: אפשר למקם צמח גבוה כדי להסתיר את העמוד.

>> וזאת הטעות שאתם עושים בסלון