עליות המחירים הגיעו גם לענף הבנייה: מדד תשומות הבנייה נמצא בעלייה, והוא משפיע על הרוכשים והקבלנים כאחד, אך לא רק עליהם. לפי בדיקה פנימית של התאחדות קבלני השיפוצים, אשר מונה למעלה מ-1,900 קבלני שיפוצים רשומים בישראל, מחירי השיפוצים עלו בשנה האחרונה בלמעלה מ- 10% ממחירם לפני פרוץ הקורונה.

בהתאחדות ביקשו לבדוק את השלכות ההתייקרות במשק, העליה במחירי ההובלות הימיות מחו"ל, בקשות הלקוחות בעקבות מבצע 'שומר חומות' ועבודות השיפוץ המתייקרות במחוז תל אביב - על מחירי השיפוצים. לטענת ההתאחדות, מלבד הסיבות הכלליות לעליות המחירים במשק, לאחר מבצע 'שומר חומות' החלו דרישות בערים יהודיות ודתיות להכנסת עובדים יהודים בלבד, דבר המייקר את עבודת השיפוצים בקרוב ל-20%, בעיקר בגלל הבדלי השכר ומיעוט עובדים.

בנוסף, בשנה האחרונה עקב גזירות חדשות בנוגע לפינוי פסולת, אכיפה מוגברת בנושא החניות ופגיעה בעבודה השוטפת, נרשמת מגמה של קבלני שיפוצים אשר מסרבים לקחת עבודות בתל אביב במחיר הרגיל. בתל אביב לבדה נרשמה עליית המחירים הגדולה ביותר - למעלה מ-25%.

לדברי ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: "עליית המחירים הכללית מגיעה בעקבות העליות של ההובלות הימיות ועלייה של תשומות הבניה. כמו כן העלייה מוסברת גם עקב לחץ עבודות אשר נוצר בעקבות שנת הקורונה אשר במהלכה אנשים העדיפו להשהות את השיפוצים ולהכניס כמה שפחות אנשים לביתם.

"הגידול במחירים מוסבר על ידי התייקרות של חומרי המליטה - דבקים, דבקי קרמיקה, מלט וחומרים נלווים. כמו כן, בערים מסוימות בארץ, בהן קבלני שיפוצים מעסיקים רק יהודים בעקבות דרישת הלקוחות, עליית המחירים צפויה להגיע לכ-20%, בעקבות כח עבודה יקר יותר מכח העבודה במגזר הערבי".