מתיחת פנים: עיריית ירושלים חנכה היום (שלישי) בטקס חגיגי את גן סאקר בגרסתו המשופצת. במסגרת השיפוץ, שעלותו נאמדת בכ-75 מיליון שקלים, נבנו בין היתר שבילי ריצה חדשים, פינות ישיבה, גינת כלבים חדשה ואף מתחם משחקים ייחודי המשלב גם מתקנים נגישים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. הגן יחובר בקרוב גם לרשת אינטרנט אלחוטי.

אורכם של שבילי הריצה החדשים הוא 1,700 מטרים, ובנוסף חודשו גופי התאורה ונוספו נקודות הטענה לטלפונים. גם שביל האופניים בגן סאקר, שאורכו 700 מטרים, שודרג. הוא יתחבר לשביל האופניים "מתחנה לתחנה" – מתחנת רכבת נבון לתחנת רכבת מלחה, שאורכו כ-3.5 קילומטרים. הספורטיביים שבינינו ייהנו ממתחם מגרשי ספורט הכולל: מגרש כדורסל, כדורגל, סקייטפארק ולראשונה גם רחבת TRX.

מגרשי הספורט בגן סאקר לאחר השיפוץ (צילום: אלישיב בלאו ואלכסיי יירמאייב, עיריית ירושלים)
מגרשי הספורט בגן סאקר לאחר השיפוץ | צילום: אלישיב בלאו ואלכסיי יירמאייב, עיריית ירושלים
גן סאקר לאחר השיפוץ (צילום: ארנון בוסאני, עיריית ירושלים)
גן סאקר לאחר השיפוץ | צילום: ארנון בוסאני, עיריית ירושלים

אם אתם הורים לילדים, העירייה מבטיחה שהם לא ישתעממו - ויוכלו ליהנות משלל אטרקציות חדשות בגן הירושלמי, בהן מתחם משחקים ייחודי שנפרש על פני שטח של כ-3 דונמים.

המתקן הבולט בו הוא מגדל שמאפשר להתנסות גם בטיפוס. המגדל מתנשא לגובה של כ-16 מטרים – וממנו יוצאות שלוש מגלשות. עוד במתחם הילדים, בין היתר, עמדת דיג'יי שבה תוכלו לחוות מפגש אינטראקטיבי ליצירת מוסיקה. העמדה פועלת על אנרגיה סולארית ואפשר לשלוט בה מרחוק. בעירייה לא שכחו גם את הילדים בעלי הצרכים המיוחדים וחלק מהמתקנים מותאמים גם להם.

גן סאקר לפני השיפוץ (צילום: עיריית ירושלים)
גן סאקר לפני השיפוץ | צילום: עיריית ירושלים
גן סאקר לפני השיפוץ (צילום: אביעד תבל, עיריית ירושלים)
גן סאקר לפני השיפוץ | צילום: אביעד תבל, עיריית ירושלים

האחראית לתכנון שדרוג הגן היא אור חכם רפאל, אדריכלית נוף ממשרד האדריכלים צור וולף, בניהולו של ליאור וולף. המשרד הוא גלגולו השלישי של משרד אדריכלי הנוף יהלום צור, זוכי פרס ישראל, שתכננו את הגן בשנות ה-60.

ראש העיר משה ליאון אמר בטקס הפתיחה: "גן סאקר החדש הוא בשורה נהדרת לכלל תושבי ירושלים ולבאים בשעריה. הגן מהווה מרכז של אטרקציות רבות עבור כלל הגילים. זה הסנטרל-פארק הירושלמי!".

חניכת מתחם גן סאקר המחודש (צילום: ארנון בוסאני)
ראש העיר משה ליאון בחניכת מתחם גן סאקר החדש | צילום: ארנון בוסאני

מנכ"ל עיריית ירושלים, איציק לארי: "גן סאקר מתחדש! זהו יום חג לירושלים, תושביה ומבקריה. יש לנו כאן את המתקנים הכי מתקדמים, מגרשי ספורט משוכללים, גינון יפיפה, ובעיקר רוח, נשמה ושמחה. אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה ולחברת מוריה והרשות לפיתוח ירושלים. אני מזמין את כולם לבוא ליהנות, לשחק בפארק המדהים הזה ולהנות מהעיר המדהימה שלנו".