מגדל מרום בירושלים (הדמיה: איאן באדר אדריכלים)
מגדל מרום בירושלים | הדמיה: איאן באדר אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה החליטה לאשר את תוכנית הבינוי והעיצוב ל"מגדל מרום" במתחם הכניסה לעיר בירושלים. מדובר בתוכנית הבינוי הראשונה שאושרה על ידי הוועדה המחוזית במתחם הכניסה לעיר.  המגדל צפוי להיבנות על שטח של 3.6 דונם, בסמוך לתחנת הרכבת "נבון".

המגדל בגובה 40 קומות תוכנן על ידי האדריכל הבינלאומי איאן ביידר מניו-יורק, המתמחה בתכנון רבי קומות, וההצעה נערכה בישראל על ידי משרד הוק אדריכלים. הוא צפוי לכלול כ-80 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה. החברה היזמית מאחורי המגדל היא חברת חברת יפו פרופרטי אקוויטיס.

 שמונה הקומות התחתונות יוקצו עבור מרכז תרבות ציבורי, גלריה לאמנות, מוזיאון, מרכז קונגרסים ו- 1,000 מ"ר לטובת משרדים שישמשו את עיריית ירושלים.

תכנית הכניסה לעיר אושרה בחודש ספטמבר 2021 ומציעה הקמת רובע עסקים המשלב כמיליון מ"ר עבור מרכז עסקים ומשרדים, מסחר, מגורים תומכי תעסוקה, מלונאות ותיירות, תרבות פנאי ונופש. הרובע יציע חיים עירוניים תוססים ומגוונים. באזור צפויים להבנות כ-20 מגדלים.

הוועדה, בראשות עמיר שקד, ציינה כי התוכנית מציעה בינוי ועיצוב אדריכלי ראויים לציון, התואמים את עקרונות תכנית הכניסה לעיר ואת מדיניות הוועדה בדבר עידוד מצוינות אדריכלית, והחליטה לאשרה.

מתכננת מחוז ירושלים במינהל התכנון, שירה תלמי באבאי, ציינה כי "מדובר במהלך ראשון ומתקדם למימוש רובע הכניסה לעיר, אשר צפוי להיות רובע עירוני ואינטנסיבי, מעורב בשימושי תעסוקה ומגורים אשר נסמך על תחבורה ציבורית יעילה ונוחה".