הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב דנה אתמול (רביעי) בהפקדת תוכנית "מתחם לפיד", הממוקם בדופן הצפונית של קצה רחוב אילת, והמליצה להעבירה לדיון ואישור בוועדה מחוזית. מדובר במתחם גדול יחסית - במרחק של 350 מטר מחוף הים - בשטח של 20 דונמים, שעתידים להיבנות בו שלושה מגדלים בני 35-45 קומות ובהם מגורים, מלונאות ומסחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי התיכנון, במקום יבנה המלון הראשון בארץ של רשת "ארבע עונות". את התוכנית יזמו חברת קנדה ישראל ו-Silverstein Properties של המיליארדר לארי סילברסטיין.

הקרקע במקום שייכת לעיריית תל אביב, לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ולגורמים פרטיים, ביניהם חברת קנדה ישראל. בהווה קיימים בשטח מבני מסחר ישנים ונמוכים במצב תחזוקתי ירוד, כולל מבנים ארעיים.

התוכנית שהוכנה ע"י משרדי האדריכלים יסקי מור סיון ו-pelli clarck pelli מקונטיקט, מציעה בינוי של מגדל בגובה 39 קומות שישמש למגורים, מגדל למגורים ומלונאות בגובה 45 קומות, ומגדל מגורים ומלונאות בגובה 35 קומות.

את שטח המתחם יחצה שטח ציבורי פתוח בסטטוס שפ"פ עם זיקת הנאה (כלומר, התחזוקה תושת על היזמים), שיחבר את המושבה האמריקאית עם שכונת מנשייה העתידית.

במפגש עם רחוב קויפמן, ומול טיילת החוף, תוקם כיכר ציבורית בשטח 3.3 דונמים. בסך הכל מציעה התוכנית 600 יחידות אכסון מלונאי ועוד 525 יחידות דיור.

הכתבה פורסמה לראשונה ב"גלובס"