לאחר הירידה הדרמטית ברכישת דירות חדשות בתקופת הקורונה, חברות הנדל"ן יוצאות עם מבצעים אטרקטיביים, בחלקם יותר ובחלקם פחות, כדי להחזיר את הקונים לשוק. חלק מהחברות אף מאפשרות ביטול העסקה ללא קנסות, במקרה של הוצאה לחל"ת או פיטורים – מסממני התקופה.

סיוע במימון

אפריקה ישראל מגורים יוצאת במבצע מימון לרוכשי הדירות בפרויקטים שלה בשיתוף עם בנק מזרחי טפחות במסגרתו תוצע לרוכשים 'משכנתא מתחשבת" המאפשרת לרוכשים לדחות את תשלומי הקרן לאורך תקופת המשכנתא ומתן מענק כספי על ידי החברה להשתתפות בכיסוי תשלומי ריבית המשכנתא למשך שנתיים. כך שבפועל, יתחיל הרוכש לשלם מחדש את תשלומי הקרן והריבית מכיסו רק לאחר שנתיים.

בנוסף, במידה ויבחר הרוכש שלא לממש את המענק לצורך זה, הסכום ישמר לו כפיקדון נושא ריבית ונזיל שישתחרר בפירעון מלא של המשכנתא. זאת, לצד הטבות נוספות כדוגמת הנחות אטרקטיביות ותנאי תשלום של 20% במעמד חתימת החוזה והיתרה במעמד האכלוס.

דן גינגיס, סמנכ"ל שיווק ומכירות מסר: "אנחנו קשובים לרחשי הלב של הציבור ופועלים רבות למול השותפים שלנו לדרך על מנת להקנות לרוכשים תחושת ביטחון ושקט נפשי באמצעות יצירת פתרונות מימון התואמים לאתגרי התקופה:

לדבריו, המבצע כולל את כל הפרויקטים של החברה: סביוני גליל ים, סביוני השרון כפר יונה, סביון בחריש, סביון סיטי נתניה, מתחמי הסביונים ראשל"צ, סביוני גבעת שמואל וכל פרויקטי ההתחדשות העירונית תחת המותג סביוני העיר, ועוד.

אפריקה ישראל מגורים סביוני גליל ים (צילום: אפריקה ישראל מגורים)
אפריקה ישראל מגורים סביוני גליל ים | צילום: אפריקה ישראל מגורים

חברת צרפתי שמעון יוצאת במבצע מימון לרוכשי דירות בשלב השלישי והאחרון בפרויקט 'צרפתי באגמים' בשכונת אגמים אשקלון. במסגרת המבצע יוכלו הרוכשים לשלם 20% בעת חתימת החוזה ואת ה-80% הנותרים באכלוס, ללא הצמדה למדד. בנוסף תעניק החברה תנאי תשלום מגוונים המותאמים ליכולת התשלום של כל לקוח. מחיר התחלתי לדירות בפרויקט: החל מ-1.28 מיליון שקל

חברת יורו ישראל יוצאת במבצע מימון לרוכשי דירות בפרויקטים שלה בירושלים (יורו בפסגה בפסגת זאב) ובאשקלון (סי אנד סקיי), במסגרתו המבצע יוכלו הרוכשים לשלם 15% בעת חתימת החוזה ואת היתרה באכלוס.

י. ח דמרי יצאה במבצע  "דמרי על בטוח": הנחות במחיר בהתאם לפרויקט; בנוסף בחירת מסלול תשלומים בהתאמה אישית בפרויקטים נבחרים. 20% מהמחיר בתשלום ראשון ו-80% בסופו ללא ריבית ללא ריבית והצמדה. בנוסף החברה מציעה החזר תשלומי משכנתא לשנה (עד 3000 שקלים לחודש), כשמי שיבחר באפשרות זאת, יקבל צ'ק על של עד 36 אלף שקלים בתום שנה. אפשר לבחור בהטבה אחת. ההטבות תקפות בפרויקטים בערים: נתיבות, אשקלון, אשדוד, כרמי גת, חריש, נתניה ואופקים.

אשדר מציעה מגוון פתרונות מימון בפרויקטים שלה: לוח תשלומים מותאם אישית לפי יכולת הקונה (ברוב הפרויקטים), סבסוד הלוואת גישור בגובה של עד מיליון שקלים לשנה, תשלום ראשון בגובה 15% במקום 20% . בנוסף, מחירי הדירות כוללים שכר טרחת עו״ד. כמו כן, החברה מאפשרת פטור מהצמדה למדד תשומות בניה עד לאכלוס.

כל הדירות מוצעות בהנחה של 5% (עד 300 אלף שקלים) ובתנאי מימון נוחים של 20% בעת חתימת ההסכם והיתרה לקראת איכלוס (20:80) ובפרויקטים מסוימים אף למעלה מכך.

הנחות במחיר

צפון

חברת שפיר מגורים ובניין מציעה בפרויקט "בצוותא" בחריש, דירות 3 חדרים במחיר של החל מ- 919,000 שקל, הנחה של כ-80 אלף שקל. החברה מאפשרת לשלם במעמד חתימת החוזה רק 15% מערך הדירה וכל היתר בקבלת מפתח.

חברת "קרדן נדל"ן" יצאה בהטבה ללקוחותיה בפרויקט הבוטיק "קרדן בטירת הכרמל", ותאפשר הנחה של עד 100 אלף שקלים ופטור מהצמדה, על כל הדירות בפרויקט שבנייתו בעיצומה.

בפרויקט החברה בשכונת משכנות האומנים בקריית מוצקין , מאפשרת קרדן נדל"ן הנחה של עד 150 אלף שקלים במסגרת המבצע, וכן פטור מהצמדה על כל הדירות בפרויקט שאיכלוסו צפוי בחודשים הקרובים.

בפרויקט "בית בחורש " של קבוצת לוינשטיין בשכונת שער הגיא ביקנעם הכולל 52 צמודי קרקע , יוצאת החברה במבצע מיוחד ל 7 צמודי הקרקע האחרונים שנותרו בפרויקט – "הגינה עלינו". מי שירכוש בית בפרויקט יקבל גינה מושקעת בשווי של  כ-25,000  שקלים.

קבוצת נתיב פיתוח מעניקה הנחה של 50,000 שקל על דירות לאכלוס מיידי בפרויקט "נתיב ים" בקריית ים. הפרויקט כולל 4 מגדלים בני 17 קומות עם סה"כ כ-300 דירות, כאשר מחיר התחלתי לדירה בפרויקט עומד על 1.25 מיליון שקל.

מרכז

גינדי החזקות משווקת את פרויקט מגדלי אפרהאוס תל אביב- מרכז ת"א (מערבה להיכל מנורה). מגה פרויקט בתל אביב, 2 מגדלי יוקרה, 704 יח"ד. מדובר על תמהיל דירות של 2,3,4 חד' ופנטהאוזים.  החברת מאפשרת בפעם הראשונה לרכוש דירה מבלי לשלם עליה מקדמה בכלל עד 1.9.20 ועם אפשרות ביטול בחינם עד אז. יחד עם זה, למי שרוכש דירה באונליין יש הנחה נוספת של 200 אלף שקלים.

בפרויקט של חברת שפיר, בראש העין "פסגות שפיר", החברה מציעה הנחה של 70 אלף שקלים לדירות 4.5 חדרים בשטח 112 מ"ר+ 12 מ"ר מרפסת +מחסן+2 חניות מחיר 1.795 מיליון שקלים. אכלוס מידי.

חברת אחים דוניץ מציעה מבצע מימון בפרויקטים באשדוד (פרויקט אפ טאון) ובראשל"צ (קריית האמנים), במסגרתו יוכלו הרוכשים לשלם 10% בעת חתימת החוזה ואת היתרה באכלוס.

חברת פרי נדל"ן יוצאת במבצעים בשני פרויקטים שלה: פרי סנטרו ברמלה - דירה במסלול שלך - מטבח משודרג ומאובזר קומפלט או הטבת מימון לבחירתך - עד 30/6, בנוסף לתשלום ראשון נמוך של 7% ממחיר הדירה.

פרי פלייס רחובות – פרויקט דירות סטודנטים להשכרה - 2 חדרים החל מ 699,00 ש"ח. החברה מציעה הטבת מימון ייחודית,  מוגבל ל 20 דירות, עד ל 30/6 - 50 אלף ₪ הנחה ופריסת תשלומים מותאמת אישית.

הדמיית פריפלייס רחובות (צילום: פרי נדלן)
הדמיית פריפלייס רחובות | צילום: פרי נדלן

דרום

חברת אביסרור משה ובניו יוצאת במבצע לשני הקוטג'ים האחרונים, שנותרו בפרויקט "אביסרור בנוה נוי" בשכונת נוה נוי בבאר שבע. החברה מעניקה הנחה של 100,000 שקלים לקוטג' בשטח של 125 מ"ר +מחסן +מרפסת. המחיר 1.84 מיליון שקלים. איכלוס מידי.

חברת "משגב שיווק מתחמי מגורים" יוזמת קבוצת רוכשים בפרויקט באר שבע טאצ', במסגרתו יקבלו המצטרפים הנחה חד פעמית בסך עשרות אלפי שקלים לרכישה קבוצתית של מגוון דירות, בשלב זה ל 20 רוכשים שיצטרפו לרכישה הקבוצתית.

בנוסף הרוכשים ישלמו 100 אלף שקלים בלבד בזמן ההסכם, כשיתרת התשלום תשולם לקראת האיכלוס שצפוי בחורף של שנת 2021. למשל, דירת 6 חדרים בשטח של 135 מ"ר בנוי ו- 14 מ"ר מרפסת ב מיליון ארבע מאות ועשרים וחמש שקלים.

ברחבי הארץ

חברת הנדל"ן אאורה ומועדון הייטקזון משיקות שיתוף פעולה ייחודי אשר במסגרתו ישווק מועדון הייטקזון בבלעדיות מאות יחידות דיור ב-10 פרויקטים שונים של חברת אאורה בכל רחבי הארץ. שיתוף הפעולה יכלול שיווק של מגוון רחב של דירות מ- 3 חדרים ועד דירות גן ופנטהאוזים. כל הדירות מוצעות בהנחות ענק של מאות אלפי שקלים לדירה ובתנאי מימון נוחים כגון תשלום 20% בעת חתימת ההסכם והיתרה לקראת איכלוס (20:80) ובפרויקטים מסוימים אף למעלה מכך.

אאורה רמת חן הדמה לילה (צילום: אאורה)
אאורה רמת חן | צילום: אאורה

שיכון ובינוי יוצאת במבצע דיור בלעדי לעמיתי קרנות השוטרים קרנות הסוהרים וחברי ארגון המורים. מבצע הדיור הגדול יחל בחודש יוני ויציע הנחות מיוחדות ותנאי תשלום נוחים בפרויקטים ברחבי הארץ. ההנחות ינועו בין 7%-15% בפרויקטים אטרקטיביים כגון חלומות וסביונים בקרית ביאליק, חלומות פארק חדרה, חלומות חריש, חלומות גבעת שמואל, חלומות נחלת בראשון לציון וחלומות ברנע הירוקה באשקלון.

דורית סדן, סמנכ"לית שיווק שיכון ובינוי: "שיכון ובינוי מצדיעה באהבה ומעניקה הטבות מיוחדות  לעובדים החיוניים שלא הפסיקו לעבוד בימי הקורונה, ואומרים להם תודה על כל העבודה הקשה שלהם בחודשים האחרונים. במבצע נעניק הטבות משמעותיות לחודש ימים לעמיתים ובני משפחותיהם".

ביטול חוזה ללא קנסות

קבוצת אבני דרך מציעה ביטול חוזה ללא קנסות ומימון נוח; אריאל אדלשטיין, סמנכ"ל שיווק ומכירות: "קבוצת אבני דרך החליטה לצאת במבצע שבבסיסו פתרונות מימון יצירתיים המעניקים לציבור הרוכשים את תחושת ה'שקט הנפשי' בתקופה של אי וודאות. מבצע 'עסקה עם סעיף יציאה ללא קנסות וללא אותיות קטנות' מאפשר לרוכשים אפשרות לביטול החוזה במקרה של פיטורים או חל"ת ללא קנסות וללא האותיות הקטנות. בנוסף, הטבות כספיות גבוהות כדוגמת ייעוץ משכנתא חינם, תשלום מקדמה של 15% במועד החתימה והיתרה באכלוס ופטור ממד תשומות הבנייה".

אבני דרך התחדשות עירונית גונן תל אביב (צילום: אבני דרך)
אבני דרך התחדשות עירונית, רחב גונן גונן תל אביב | צילום: אבני דרך

גם גינדי החזקות מאפשרת ביטול עסקה ללא קנסות: בפרויקט בית בפארק שבצומת סביון, היא מציעה הנחה של 150 אלף שקל  מדובר בפרויקט שהוא למעשה שכונת מגורים - 36 בניינים עם כ-2,000 יח"ד על צומת סביון.  בשם מבצע "הולכים על בטוח", מעניקה החברה 150,000 שקלים הנחה וגם אפשרות לביטול עסקה עד ה-1.9.20.

בית בפארק- צומת סביון (צילום: גינדי החזקות)
בית בפארק - צומת סביון | צילום: גינדי החזקות

חברת "רמות בעיר" יוצאת במבצע: "100% בטחון", ותאפשר לרוכשי הדירות בפרויקט "רמות השרון" שכולל 4 מגדלים ברמת השרון, אופציה לביטול חוזה למשך תקופה של חצי שנה מיום הרכישה. החברה תאפשר ללקוחותיה לקבל את כספם בחזרה במלואו. בנוסף, מאפשרת החברה בימים אלו לרכוש דירות ולקבל פטור מהצמדה למדד. הפרויקט כבר אכלס מגדל אחד, מגדל שני בבנייה מתקדמת ואכלוס צפוי בעוד כשנה. בפרויקט דירות 4,5 חד דירות גן, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים.

"דירה להשוויץ"

אזורים וי.ח דמרי החלו במבצע ייחודי בפרויקט "סנטרל פארק 17" בבאר שבע, במסגרתו יוצעו דירות מרוהטות לרכישה, ללא תוספת מחיר. הדירות המרוהטות עוצבו במספר קווי עיצוב שונים לבחירה, על ידי מעצבי פנים, בשיתוף של קבוצת "כרמל" וכוללות מזגן, מטבח משודרג, ריהוט בחדר השינה של ההורים, סלון ופינת אוכל ברמה הגבוהה ביותר. הדירות מוצעות למכירה במחיר של החל מ- 1.269 מיליון שקלים לארבעה חדרים. 

גיל גורביץ מנהל שיווק ומכירות בחברת אזורים מסר: "הצלחנו לייצר מוצר שלם של דירה המעוצבת על ידי מיטב מעצבי הפנים, מרוהטת עם מטבח משודרג ומזגן וכל זה במטרה לאפשר ללקוחותינו טווח כניסה קרוב. הרעיון הגיע משיחות עם לקוחותינו, אשר סיפרו כי לאחר תקופת הקורונה ובעקבות השהייה הארוכה בבית, רצו להתחדש במקום מגורים חדש ומרווח".

פרויקט "סנטרל פארק 17" צפוי  לכלול בסיומו כ-2,300 יחידות דיור ב-17 מגדלים בני 29 קומות, שטחים ירוקים נרחבים ופארק גדול שיוקם במרכז השכונה אשר ישמש כריאה הירוקה, מרכז ספורט ושירותים לאזרח דוגמת בתי ספר וגני ילדים, שירותי בריאות וכיו"ב.