דמיינו לעצמכם מציאות שבה אתם קמים בבוקר, אוכלים ארוחת בוקר מפנקת שהכינו בשבילכם ואז יורדים להשתזף בבריכה, בזמן שמסדרים לכם את החדר ולוקחים את הכביסה המלוכלכת.

פעם אולי זה היה נשמע דמיוני אבל היום תופתעו לגלות שמדובר במציאות, לפחות בחלק מבתי המלון בארץ שבגלל המצב התחילו להשכיר חדרים לטווח ארוך ולא רק לתיירים ואנשי עסקים.

חיפשתי דירה לטווח קצר שתהיה לי קרובה לעבודה וממש כיף לחזור לכאן כל ערב", מספרת אלין שקד, דיירת במלון דייב לווינסקי בת"א. "זה חדר קטן אבל אם לוקחים בחשבון שאת מגיעה לכאן לתקופה די מוגבלת של חודש חודשיים, אפשר לוותר על דברים מסויימים".

הפגיעה הכלכלית והפחד להתחייבות גרמו להרבה צעירים לעשות את המהלך הזה. במלון בראון במרכז העיר תוכלו לשכור חדר עבור 3,500 שקלים בחודש בלי תשלומי ארנונה וחשמל מצד אחד, ועם גג, מיטת שיזוף ושיעורי יוגה מהצד שני. גם מלון קוקו הוטל הפופולארי בדיזינגוף הפך לאחרונה למלון דירות שם תוכלו להשכיר חדר בטווח מחירים של 3,400-3,800 תלוי בסוג החדר.

אבל המגמה החדשה לא קיימת רק מלונות הבוטיק. גם במלון קראון פלזה הוותיק מיישרים קו עם המגמה: "יש לנו הרבה חדרים פנויים והחלטנו לפתוח את זה לטווח ארוך", מסביר ניר נעימי מנכל מלון קראון פלאזה. "ככל שיש יותר חדרים תפוסים אנחנו יכולים לשרוד את זה בצורה יותר טובה". אומנם מחיר חדר במלון עם שימוש חופשי במתקנים עומד על 18,000 שקלים בחודש אך נעימי מציין שזהו עדיין 30 אחוזים מהמחיר שהמלון גובה בשגרה.

"אני חושב שהפתרון הזה עונה על צורך אמיתי עד שתיהיה יותר בהירות ונדע מה קורה עם התעופה", מסכם ליאון אביגד, מייסד ובעלים משותף ברשת מלונות בראון.