לא רק בתי המלון באילת נהנו מביקוש גבוה באוגוסט האחרון, גם מחירי השכירות לדירות בעיר הדרומית עולים יותר מכול עיר אחרת במדינה. כך לפחות עולה מנתוני קבוצת "יד 2" שבדקה עבורנו דמי השכירות בחודשים אוגוסט לעומת אשתקד. הנתונים ביולי היו דומים.

מחיר שכירות ממוצע לדירת 4 חדרים באילת הגיע בחודש שעבר ל-4,091 שקלים לעומת 3,811 שקלים לחודש בשנת 2019 – התייקרות של כ-7%, שהיא הגבוהה ביותר בין הערים בישראל.  ההערכה היא שמדובר בהתייקרות עונתית, כשבאוגוסט עלה הביקוש לשכירות דירות בנות 4 חדרים למשפחות שהעדיפו אותן על פני בתי מלון והארחה יקרים בהרבה.

אם ניקח את "המקבילה הצפונית" של אילת – העיר טבריה, שם נרשמה מגמה הפוכה ומחירי השכירות ירדו ב-7% לעומת אשתקד. באוגוסט הושכרו דירות 4 חדרים בטבריה ב-2,576 שקלים בממוצע לעומת 2,783 שקלים בממוצע באוגוסט אשתקד.

במרכז בולטת תל אביב עם ירידה של 4% במחירי השכירות – 7,934 שקלים לחודש לדירת 4 חדרים בממוצע לעומת 8,306 שקלים בממוצע אשתקד. גם בגבעתיים נרשמה ירידה של 4% ובבני ברק הייתה הוזלה של 5%. רוב הערים האחרות במרכז שמרו על יציבות מחירים.

את רשימת הערים היורדות במחירי השכירות סוגרת העיר שדרות עם ירידה של 12% במחיר דירת 4 חדרים – 2,779 שקלים בממוצע באוגוסט האחרון, לעומת 3,151 שקלים באוגוסט 2019.

בשוק השכירות ציפו לעליות מחירים בחודשים הקרובים, אך לנוכח הסגר שהוטל בימים אלה ואי היציבות המסתמנת במשק עקב הקושי להתגבר על מגפת הקורונה, ספק אם נראה עליות מחירים בתקופה הקרובה.

להלן מחירי השכירות בחודש אוגוסט האחרון בערים השונות בישראל; המחיר כאמור הוא מחיר ממוצע לדירת 4 חדרים. תוכלו לראות בכמה ירדו או עלו המחירים בעיר שלכם.

דמי שכירות ממוצעים בדירת 4 חדרים (בשקלים)