הפערים ממשיכים לגדול, ארכיון (צילום: חדשות)
נתוני עוני מדאיגים | צילום: חדשות

האם יצילו את הכסף שלנו? בעוד באוצר מנסים להציג פתרון לכספי הפנסיה שצברנו, צפוי להתפרסם היום דוח המעיד כי יותר ממיליון ו-600 אלף בני-אדם חיים מתחת לקו העוני. דוח העוני השנתי שיפרסמו הבוקר המשרד לביטוח לאומי ומשרד הרווחה מראה כי אומנם לא התקיים שינוי של ממש במימדי העוני, אולם, מתייחס הדוח לשנת 2007- לתקופה שלפני המשבר הכלכלי.

מלבד פרסום הדוח יציגו היום משרד הרווחה והביטוח הלאומי, תכנית חדשה לטיפול בעובדים שנפגעים מגלי הפיטורים שפוקדים את המשק בעקבות המשבר העולמי.

הסתדרות העובדים נרתמת לעזרת העובדים והיא צפויה להכריז היום על סכסוך עבודה בעקבות התוכנית הכלכלית שהציג בשבוע שעבר שר האוצר רוני בר-און. לטענת ההסתדרות התוכנית אינה מבטיחה רשת ביטחון לקרנות הפנסיה ולקופות הגמל. בנוסף, התוכנית שהציגה הממשלה לא תמנע פיטורים המוניים של עובדים. כתבנו אילן לייזרוביץ' מוסר כי אם בתוך שבועיים לא יגיעו בהסתדרות להסכמה עם האוצר על פריסת רשת ביטחון שתגן על העובדים, תפרוץ שביתה כללית במשק.

על פי ההערכות, באוצר יחליטו בסופו של דבר לפרוס רשת ביטחון, אבל מוגבלת. היא תוגבל רק לאלה שיוצאים לפנסיה בשנים הקרובות, ולאלה ביניהם שאין להם הכנסות אחרות או שלא הפסידו כספים רבים.