יחזיק בלוויתן ויוותר על תמר? (צילום: חדשות 2)
עלייה ברווחים ובמקביל במחיר הדלק, ארכיון | צילום: חדשות 2

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, פרסמה היום את דוחותיה הכספיים לשנת 2011. הרווח הנקי של הקבוצה גדל בשנת 2011 ב-53% והסתכם ב-2.6 מיליארד שקל לעומת רווח של כ-1.7 מיליארד שקל בשנת 2010.

ניתוח תוצאות החברה מצביע על כך שהרווח מהפעילויות השוטפות בשנת 2011 מסתכם בכ-500 מיליון שקל לעומת כ-400 מיליון שקל בשנת 2010. המגזרים אשר תרמו משמעותית לרווח הנם מגזר הזיקוק והדלקים בארה"ב אשר הסתכמו בכ-378 מיליון שקל, ופעילות הפקת ומכירת הגז הטבעי שתרם לשורת הרווח הנקי כ-199 מיליון שקל. בגין תוצאות הרבעון הרביעי תחלק קבוצת דלק דיבידנד בסך של כ-120 מיליון שקל. סך הכול הדיבידנד שחולק בגין שנת 2011 מסתכם לסך של כ-425 מיליון שקלים.

במוצ"ש: הפגנה במחאה על עליית מחירי הדלק

מחיר ליטר דלק יירד מתחת ל-6 שקלים (צילום: nontarith songrerk, Shutterstock)
במוצ"ש: מחאה על עליית מחירי הדלק | צילום: nontarith songrerk, Shutterstock

מחיר ליטר בנזין יעלה בלילה שבין שבת לראשון ב-20 אגורות, ויחצה לראשונה את רף ה-8 שקלים. עליית המחירים מאיימת להביא לפרוץ גל מחאות נוסף: במוצאי שבת תתקיים בתל אביב הפגנה נגד הקפיצה הנוספת במחירים, והמארגנים מאיימים: "זאת ההפגנה שתפתח את גל מחאות הקיץ הקרוב"

בעקבות עליית מחירי הדלק הודיע חה"כ מאיר שטרית כי הוא מתכוון להגיש מחדש את החוק לביטול המע"מ על הבלו. החוק יעלה לדיון בכנסת במושב הבא ואם יעבור הוא צפוי להפחית את מחירי הדלק בחצי שקל לליטר.

"בסוף הממשלה תגרום לכך שעלות הדלק תהיה יקרה יותר מהעלות של הרכב", תקף שטרית. "זו אזהרה חמורה לממשלה מפני מחאה חברתית נוספת שתתעורר מחדש במידה ולא יקרה שינוי מיידי. המצב כיום הוא שקרוב לחצי מהמחיר לליטר דלק לצרכן מורכב ממסים המוטלים על הדלק", אמר שטרית.

ח"כ פאינה קירשנבאום התייחסה אף היא לעליית מחירי הדלק ואמרה כי הממשלה חייבת לספוג חלק מהתייקרות ע"י הורדת הבלו. "אחרי כל מה שראינו בקיץ האחרון הממשלה חייבת לקחת אחראיות אחרת באמת נמצא את עצמנו במחאה חדשה"

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק