מלצרית מחזיקה מגש עם משקאות
למצולמים אין קשר לנאמר | צילום: חדשות 2

שר הכלכלה נפתלי בנט פועל לתיקון חוק עבודת הנוער, בעקבות המלצות שגובשו על ידי המועצה לענייני נוער עובד. בין ההמלצות: ביטול חובת בני נוער להוציא פנקס עבודה, הגמשת שעות העסקה וצמצום הביורוקרטיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החוק כיום, ניתן להעסיק בני נוער שגילם מתחת ל-16 עד השעה 20:00. בני נוער בגילאי 16 עד 18 ניתן להעסיק עד השעה 22:00, ולפי היתר מיוחד, גם בין 22:00 ל-23:00. כתוצאה מכך, היצע המשרות שעמד לרשות בני הנוער היה מצומצם יותר.

על פי השינוי החדש, תתאפשר העסקת בני נוער מגיל 16 ומעלה בתקופת חופשות רשמיות מלימודים עד לשעה 24:00, ובתנאי שהמעסיק ידאג להסעת הנערים הביתה. עוד שינוי הוא הצורך לדרוש מבני נוער להוציא פנקס עבודה שמתייחס לגיל הנער וכשירותו הרפואית, מה שיוצר סרבול ביורוקרטי מיותר.

על פי התיקון, לא יהיה צורך בפנקס עבודה, אך המעסיק יחויב לשמור במקום העבודה צילום תעודת זהות של הנערים או הוריהם ואישורים רפואיים נדרשים.

ההמלצות התקבלו תוך התייעצות עם נציגים ממשרדי ממשלה, ארגוני עובדים, ארגוני מעסיקים וגופים במגזר השלישי שהביעו תמיכה בתיקונים לחוק. בשבועות האחרונים כבר הופצה טיוטת תיקון לחוק, והתיקון יובא בקרוב לאישור הממשלה.

"אני מעדיף בני נוער עובדים ומתפרנסים מאשר מסתובבים חסרי מעש ברחובות", אמר שר הכלכלה, נפתלי בנט. "הזמנים השתנו - צעירים כבר לא הולכים לישון ב-20:00 וגם לא ב-22:00 והגיע הזמן שנתאים עצמנו למציאות ונוציא ממנה את המיטב לכלכלה ולחברה בישראל. אנו עושים כאן מהפך שיאפשר לבני נוער לנצל את חופשות הקיץ ולהתחיל לצבור ניסיון מקצועי מגיל צעיר".