סירוב מבית המשפט. דנקנר
"נגיע להסדר ראוי". דנקנר | צילום: חדשות 2

נוחי דנקנר מגיב לראשונה לביטול ההסדר: על רקע פרשת מחיקת החובות של חברת "גנדן" על ידי בנק לאומי שחוללה סערה בשבוע האחרון, פרסם היום בעל השליטה בקבוצת IDB מכתב לעובדיו, בו מסר את גרסתו לאירועים. דנקנר פתח את המכתב וטען כי המיליארדר היהודי אדוארדו אלשטיין מודע להתפתחויות בנושא וכי העסקה להגדלת הנתח שלו בחברה ממשיכה כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שותפי בגנדן, אדוארדו אלשטיין, מעודכן במצב ואף באירועים האחרונים. העסקה לפיה יגדיל את אחזקתו וישקיע כספים נוספים תקפה, שרירה וקיימת. בתחילת השבוע אנחנו נפגשים, ביחד עם הצוותים המקצועיים שלנו, לסדרת פגישות שנקבעה ותוכננה מראש, לקידום העסקה", כתב דנקנר במכתב ששלח לעובדים.

דנקנר המשיך ותיאר כי בכל התקופה מאז שהגיע לחברת IDB היו לקבוצה מספר הצלחות מרשים, ומנגד - היו כמה השקעות כושלות. דנקנר טען כי בשל הנסיבות הללו, יחד עם שינויים חיצוניים בשווקים בארץ ובעולם, חלה התדרדרות במצבה של הקבוצה וחברת "גנדן".

דנקנר גם טען כי למרות כל הקשיים של הקבוצה שבבעלותו, כל חברות הקבוצה "עמדו בכל התחייבויותיהן במועדן ובכלל זה תשלומי ריבית על הלוואות ואגרות חוב בהיקף כולל של עשרות מיליארדי שקלים".

"הסדר עדיף על פני כל הליך אחר"

"לאורך כל התקופה הזאת אני עושה לילות כימים, ביחד עם צוות מצוין שפועל במסירות, בנחישות ובהתמדה, על מנת לשפר את מצבה של הקבוצה ולייצב אותה. יחד עם כל הגורמים המעורבים פעלנו כדי לגבש פתרון שיהיה נכון והוגן כלפי החברות והנושים שלהן, ויאפשר למשקיע חדש, מהמכובדים והמוצלחים בעולם היהודי, לחבור אלינו ולחזק אותנו", הבהיר דנקנר לעובדים.

יו"ר קבוצת IDB אמרי כי בשנה וחצי האחרונות גובשו עקרונות להסדר חוב עם מחזיקי האג״ח של IDB אחזקות, שבמסגרתו יוזרמו לקופת החברה 460 מיליון שקלים נוספים. "זה יאפשר, עם כניסת ההסדר לתוקף, שמחזיקי האג״ח יקבלו מיידית תשלום של כ-400 מיליון שקלים ואת יתרת החוב יקבלו בשנים הבאות, החל מעוד שנתיים", כתב.

"אנו משוכנעים שגם עם הבנקים נגיע למתווה הוגן וראוי - כזה שיהיה מוסכם עליהם. כל גורם מקצועי אחראי ער לכך שהסדר כזה עדיף על פני כל הליך אחר. אי הגעה להסדר תשרת רק גורמים עם אג׳נדות ולא את החברות, נושיהן ועובדיהן", סיכם דנקנר.