הממשלה צפויה לאשר את חבילת הקיצוצים (צילום: חדשות 2)
מס ההכנסה יעלה; מס העשירים יורחב | צילום: חדשות 2

ממלאים את החור בתקציב - דרך המסים הישירים: הבוקר הודיע משרד האוצר על העלאה מתוכננת של מס ההכנסה הקיים ב-1%, ועל הרחבתו של "מס העשירים". חבילת הצעדים הכלכליים יובאו לאישור בישיבת הממשלה על תקציב שנת 2013 ביום שני הקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ הודיעו היום על החלטתם להעלות את מס ההכנסה ב-1%, שתחול על המשתכרים 8,870 שקלים - מהלך שצפוי להניב לקופת המדינה כ-1.2 מיליארד שקלים. כמו כן, הודיע משרד האוצר על ההחלטה להרחיב את "מס העשירים", שיוטל על המשתכרים בסכומים של 800 אלף שקלים ומעלה בשנה. נמסר, כי ההחלטה על העלאת המס שונתה לסכום הנוכחי - במקום מיליון שקלים, כפי שנקבע בתחילה.

אחר הצהריים הודיעה סיעת "ישראל ביתנו" על תמיכתה בצעדים הכלכליים שגיבשו שטייניץ ונתניהו - שיובאו לאישור הממשלה בישיבה שעניינה תקציב המדינה לשנת 2013, ותיערך ביום שני הקרוב.

יחימוביץ': "אפשר לחטוף סחרחורת מהחלטות נתניהו"

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', הגיבה היום לחבילת הצעדים הכלכליים המתוכננת. "אפשר לחטוף סחרחורת מרצף ההחלטות הכלכליות הסותרות של נתניהו בשלושת הימים האחרונים", ציינה יחימוביץ', והוסיפה כי "יום אחד הוא מטיל מס יסף על עשירים, וביום שלמחרת הוא מבטל אותו. יום אחד הוא מטיל מע"מ ומגן בכל הכוח על מס ההכנסה - ולמחרת הוא מטיל מס הכנסה".

עוד אמרה יו"ר העבודה, כי "יום אחד נתניהו אומר בתקיפות ש'אין ארוחות חינם', ולמחרת הוא מנסה לפייס את הציבור ולומר שלמשפחות יהיה יותר כסף אחרי הגזירות. מדובר בהתנהגות היסטרית ונעדרת כל קו מנחה".

שר האוצר: "התחזיות שחורות; צריכים לדאוג לכלכלת ישראל"

שר האוצר שטייניץ הסביר השבוע כי הצעדים הכלכליים נועדו לשדר מסר לחברות הדירוג, למשקיעים ולזירה הבינלאומית באשר לחוסנה של הכלכלה הישראלית. " בימים שאנחנו רואים שאפילו דירוג האשראי של גרמניה מתחיל להתערער עם תחזית שלילית, על אחת כמה כמה אנחנו צריכים לדאוג לכלכלת ישראל", אמר שר האוצר.

לדברי שטייניץ עד כה נמנע משרדו מלהטיל מסים בסך 15 מיליארד שקלים על אזרחי המדינה, אך ציין כי לא יהיה מנוס מהמהלך הכלכלי הנוכחי. "את המינימום הבסיסי הזה אנחנו נעשה - זהו קו ההגנה על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק