אחד מהמוסדות המוכרים והותיקים בעיר תל אביב, ואפילו מהמוכרים בתחום התקשורת, הוא בית "ידיעות אחרונות". עכשיו מתברר כי הבניין נמצא במוקד עסקת נדל"ן ענקית, בהיקף של לא פחות מ-374 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצת עזריאלי החליטה לרכוש את הבניין מדי קבוצת "ידיעות אחרונות", וכבר מאמצע השנה הבאה אנו צפויים לראות עבודות הריסה של הבניין, שמשתרע על מעט יותר מ-8 דונמים. בית "ידיעות אחרונות" תעבור לראשון לציון, למקום בו נמצא כיום בית הדפוס של החברה.

בשטח בו הבניין נמצא כיום יקום מגדל בן 60 קומות, שיתנשא לגובה של 256 מטרים. המגדל החדש הולך להיות המשכו הישיר של מתחם עזריאלי, מתחם הקניות על שלושת המגדלים שלו.

"העסקה מבחינתו חשובה מאין כמוה. אנחנו נהנים מביקושים מאוד גדולים לשטחי מסחר ושטחי משרדים בעיר", אמר ארנון תורן, מנכ"ל "מרכזי עזריאלי". תורן אף התייחס לשימוש שייעשה במגדל החדש, ואמר כי "המרכז, שהוא ממילא המרכז הגדול ביותר בישראל, יהיה גדול אף יותר. יש אפשרות שגם יקומו דירות יוקרה. אנו עם הזמן נקבל את ההחלטה המתאימה בנושא".

אם כן, זוהי אחת מעסקאות הנדל"ן הגדולות והמעניינות ביותר שנרקמו בעיר. כבר בשנת 2017 צפוי גורד השחקים החדש לשנות את קו הרקיע בעיר, במקום בית "ידיעות אחרונות" שנמצא שם עכשיו.