האם המחשב יהיה האדון החדש? (צילום: רויטרס)
עוד אקזיט ישראלי | צילום: רויטרס

חברת IBM הודיעה על רכישת חברת אבטחת המידע הישראלית טרוסטיר (Trusteer) המספקת פתרונות תוכנה המסייעים לארגונים להגן על עצמם בפני הונאות פיננסיות ואיומי אבטחה מתקדמים. לא נמסרו פרטים פיננסיים על העסקה, אך לפי הערכות מדובר בכ-800-900 מיליון דולר. העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי של השנה, בכפוף לעמידה בתנאי סגירה מקובלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

IBM תקים בישראל מעבדת תוכנה משותפת עם Trusteer להגנה מהתקפות סייבר והיא תאגד יותר מ-200 חוקרים ומפתחים משתי החברות שיתמקדו בפיתוח פתרונות לאיומי אבטחה מתקדמים, תוכנות זדוניות, מניעת הונאות פיננסיות ואבטחה בסביבת המובייל.

פתרונות התוכנה של Trusteer יכולים לזהות איומי אבטחה שאינם מזוהים ע"י תוכנות אבטחה מסורתיות - בסמארטפונים ובמחשבים נייחים. שבעה מתוך עשרת הבנקים המובילים בארה"ב ותשעה מתוך עשרת הבנקים המובילים בבריטניה משתמשים בפתרונות Trusteer כדי להגן על חשבונות לקוחותיהם מפני הונאות פיננסיות ומתקפות סייבר.

על פי ההערכות, בין היכולות שמביאה Trusteer לפורטפוליו האבטחה של IBM: אבטחה כשירות באמצעות הענן, בנוסף לפתרונות IT מסורתיים לסמארטפונים וטאבלטים; הגנה מקיפה בפני הונאות פיננסיות ואיומים מתמידים מתקדמים.