סירוב מבית המשפט. דנקנר
יאבד שליטה ב-IDB? דנקנר | צילום: חדשות 2

נוחי דנקנר הגיש הצעה משופרת למחזיקי האג"ח, אך היא צפוייה להידחות על ידי נציגות מחזיקי האג"ח. בכך מחזקת הנציגות את הסכם החוב המשותף עליו חתמה לפני יותר משבוע עם נציגות אג"ח אי.די.בי פתוח שעיקרו - לקיחת השליטה מידיו של נוחי דנקנר בקונצרן הענק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נציגות מחזיקי האג"ח מתמחרת בערכים כלכליים את ההצעה של דנקנר ככזו העומדת על כ-970 מיליון שקל, חבילה פחות טובה מזו שהציע להם דנקנר במרס האחרון, שאותה תמחרו ב-1.04 מיליארד שקל. אם אכן תדחה הנציגות את הצעתו של דנקנר, המהלך יחזק את הסכם החוב המשותף עליו חתמה הנציגות עם נציגות אג"ח IDB פתוח.

לטענת נציגות החוב, קיימים שני אלמנטים משמעותיים בהצעה שהופכים אותה ללא כדאית עבורם: האלמנט הראשון הוא אי הוודאות שעדיין קיימת לגבי השקעתו של איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין, שטרם הזרים כספים לחשבון נאמנות של החברה. הגורם השני הוא הערת "עסק חי" לחברה הבת - IDB פתוח - אשר מעלה חשש לגבי יכולתה של החברה לעמוד בהתחייבויותיה.

ביום חמישי הקרוב צפויים הצדדים להיפגש שוב באולמו של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין, לדון בבקשת הסדר החוב שמבקשת לכפות נציגות אג"ח אי.די.בי פתוח על החברה, כאשר ברקע עומד התשלום הבא של הגדול של החברה  - 750 מיליון שקל לנושיה, הבנקים ומחזיקי האג"ח.