מסתבך. אילן בן דב (צילום: חדשות 2)
מסתבך. אילן בן דב | צילום: חדשות 2

סאגת פרטנר נמשכת ודוחקת את בעל השליטה אילן בן דב לפינה. אמש הודיעה חברת האחזקות הסינית האצ'יסון על ביטול העסקה, במהלכה עמדה לרכוש את חברת סקיילקס - חברת האם של פרטנר. ההערכה היא כי ביטול העסקה נובע ממידע חדש שהתגלה על החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם אכן תבוטל העסקה, הדבר יגרום לספק אדיר באשר ליכולתו של בן דב להחזיר את הכספים שהוא חייב למחזיקי אגרות החוב. בן דב שוהה בימים אלה בחופשה באירופה, שם קיבל ככל הנראה את הידיעה על ביטל העסקה. למקורביו אמר כי ינסה להפוך את ההחלטה, אך אם יתקבל אישור סופי לביטול העסקה, צפוי בן דב לדרוש פיצוי מהאצ'יסון.

חברות סקיילקס וסאני הודיעו בתחילת חודש יוני על העסקה למכירת 75% מסקיילקס לידי קרן הא'ציסון שבשליטת המיליארדר הסיני לי קה-שינג, בתמורה ל-125 מיליון דולר - פרמיה של יותר מ-230% על מחיר השוק. כמו כן, על פי מתווה העסקה סקיילקס הייתה אמורה לפרסם הצעת רכש חלקית לאגרות החוב שלה.

אולם העסקה נתקלה בקשיים ועדות לביטולה היה ניתן למצוא כבר לפני מספר ימים, אז סאני וסקיילקס דחו בשבועיים את האסיפות המיוחדות שזימנו ליום חמישי הקרוב ובהן היו אמורות לאשר את העסקה. החברות לא ציינו סיבה מיוחדת לדחיית האסיפות.

עדות נוספת לכוונותיה של האצ'יסון היה ניתן לקבל גם בדיונים שערכו ראשי החברה בהונג קונג, במהלכם נכח גם דן אלדר - נציג האצ'יסון בישראל. ע"פ הערכות, בדיונים אלו קיבלו מנהלי קרן ההשקעות את ההחלטה על ביטול העסקה לרכישת פרטנר.