נציגות מחזיקי אגרות החוב באי.די.בי אחזקות סיכמו היום עם בעל השליטה בחברה, נוחי דנקנר, על מתווה להסדר חוב. במסגרת ההסדר יקבלו מחזיקי האג"ח 235 מיליון שקל בחתימה על ההסכם, בהזרמה מהבעלים. בנוסף, בעלי אגרות החוב יקבלו לאורך השנים עוד 225 מיליון שקל בתשלומים (כ-40 מיליון שקל בכל שנה).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין תספורת - יש פריסת חובות". מחזיקי אגרות החוב יקבלו גם 15 אחוזים ממניות אי.די.בי אחזקות ששוות כיום מעל ל-80 מיליון שקל, והשליטה בחברה תישאר בידיו של נוחי דנקנר. בנוסף, מחזיקי אגרות החוב יקבלו ארבע סדרות אגרות חוב שיסתכמו לכ-1.5 עד 1.6 מיליארד שקל בריביות של בין שני אחוזים לחמישה אחוזים צמוד למדד. התשלום האחרון בסדרות החדשות שישולמו למחזיקי אגרות החוב יחול החל מהשנה השישית להסדר ויסתיים כעבור שבע שנים, כלומר עוד 12 שנים מהיום.

גורם המקורב למהלך מדבר על כך שמדובר בהסדר הוגן ללא תספורת נומינלית. "נוחי עשה מאמץ ורואים זאת", אמר הגורם. בסביבת אי.די.בי משדרים שכעת הוסרו המחסומים מהשקעת ההמשך של איש העסקים אדוארדו אלשטיין, שצפויה לקרות בימים הקרובים. כעת מאמינים באי.די.בי שבקבוצה קיבלו זמן מספק שישרת אותם בקבוצה כולה. כיום יש בקופת החברה כ-190 מיליון שקל.

רק אתמול השיבו מחזיקי אגרות החוב בשלילה ליוזמה של דנקנר למתן אורכה לתקופת האופציה שניתנה לאיש העסקים הארגנטינאי, אדוארדו אלשטיין, להשקעה של 75 מיליון דולר בגנדן - החברה האם של אי.די.בי אחזקות.