המבצע המפתיע ש"שבר" את הרשת (צילום: משה שי פלאש 90, חדשות)
סטימצקי, ארכיון | צילום: משה שי פלאש 90, חדשות

איריס בראל מסיימת את תפקידה כמנכ"לית רשת סטימצקי - כך היא הודיעה היום (א') במכתב ששלחה לעובדי הרשת. "בימים אלו ביקשתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל סטימצקי", כתבה בראל. "ערב מותו הטרגי של אמיר קס ז"ל (יושב ראש הרשת שנהרג בתאונת דרכים לפני כשלושה חודשים) הודעתי לו על רצוני לעזוב, וכי החלטתי לחזור למסגרות בהן הייתי שותפה בעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראל ציינה כי "לאור השתלשלות העניינים והבעיות הפתאומיות שנחתו על החברה, נשארתי בתפקיד וזאת על מנת למכור את חברת סטימצקי ולשמור על העובדים והספקים ככל שניתן. כל מי שמכיר מקרוב את אשר קרה בחודשיים האחרונים מבין ויודע שהנהלת החברה ואני עשינו את הבלתי יאומן. מעטים היו שהאמינו שאכן נצליח, ואין גאה ממני שהובלנו את החברה 'לחוף מבטחים'".

"משפחה לא עוזבים לעולם", הבהירה בראל. "אני אשאר בתפקידי כמנכ"ל במהלך החודש הקרוב על מנת להעביר בצורה מסודרת ונכונה את החברה לבעלים החדשים, ולאחר מכן אשאר לבקשתם כיועצת לתקופה נוספת. לפעמים בני משפחה עוזבים את הקן למקומות אחרים, אבל תמיד נשארים במשפחה. תמיד אהיה חלק ממשפחת סטימצקי".

"מאמינה שהרשת תגדל ותתפתח"

"הגעתי לרשת סטימצקי לפני כשמונה שנים", המשיכה בראל. "למעשה זה היה מסע 'במנהרת הזמן'. מחברה 'מיושנת', חברה ללא מערכת מיילים, הפכנו תוך כדי תחרות גדולה לחברה מודרנית, עם מועדון לקוחות של 400 אלף איש, חנויות מהיפות שקיימות, מערכת מיומנת של שירות ומכירות, מותג חזק ומרגש והחשוב מכל חברה אנושית לעובדיה".

"נפלה בחיקי הזכות להיות חלק ממותג חזק ומפואר שכזה", תיארה בראל. "אהבתי מאוד את 'הבית' הזה ואת היושבים בו. עברנו חוויות רבות, לפעמים כעסנו, לפעמים שמחנו, ממש כמו במשפחה רגילה, אבל תמיד עשינו זאת תוך כבוד איש לרעהו ותוך אכפתיות ענקית למשפחה הזו, משפחת סטימצקי".

"בימים אלו נרכשה החברה על ידי קבוצת גרינברג. אני מאמינה שקבוצת גרינברג תשמור על חברת סטימצקי ותדאג שרשת סטימצקי תגדל ותתפתח", איחלה בראל.