במשרד האוצר שוברים את הראש איך גם להביא כסף לקופת המדינה כדי לכסות את הבור בתקציב, וגם לצנן את שוק הנדל"ן. הערב הועלו מספר צעדים בישיבה מיוחדת שנערכה בצמרת האוצר, צעדים שאמורים להיות מוגשים עם הצעת התקציב לממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שמוכר היום דירה, נהנה פעם ב-4 שנים מפטור ממס שבח. במשרד האוצר שוקלים עכשיו להטיל מס שבח על מי שימכור דירת יוקרה. ומהי דירת יוקרה? את הסכום הסופי יצטרכו עוד לקבוע.

בנוסף, יהיו החמרות על משקיעים זרים. עליהם יוטל מס שבח ומס הרכישה שלהם יתייקר גם הוא. בנוסף, מי שיש לו יותר מדירה אחת יצטרך להגיש דוח מיוחד למס הכנסה, שיחשוף את מקור הכסף שאפשר לו לקנות יותר מדירה אחת.

ובעניין הבור העמוק בתקציב המדינה, במשרד האוצר שוררים חילוקי דעות בצמרת סביב השאלה - עד כמה התחזיות שמרניות לגבי עומק הבור בתקציב המדינה. החשבת הכללית באוצר חושבת שהתחזיות צריכות להיות שמרניות יותר, בעוד באגף התקציבים חושבים שהן שמרניות מספיק עכשיו.

העדכון היומי באשר לגובה הקיצוצים הנדרשים - באוצר מדווחים על צורך בקיצוץ של 14 מיליארד שקלים בשנה הזו, ו20 מיליארד שקלים בשנה הבאה. עם זאת, לא בטוח שזה המספר הסופי, שיובא לפתחם של מנכ"ל ושר האוצר הבאים.