המרכולים ייסגרו בשבתות (צילום: חדשות 2)
החרדים: אם ייסגרו בשבת - נרקוד ברחובות | צילום: חדשות 2

החרדים לא מתייאשים ומצליחים להשתלט גם על ת"א? חלק מחנויות AM:PM בעיר ייסגרו בשבתות ובחגים. כך פורסם אתמול בעיתון החרדי "יתד נאמן". רבים מתושבי תל-אביב ששמעו על המהלך המסתמן זועמים: "החרדים משתלטים גם על ת"א, נחרים את הרשת"

לראשונה מאז הוטל חרם החרדים על רשת "שפע שוק" של קבוצת "אלון", מסתמן פיתרון בין הצדדים. בידיעה נטען כי סגירת החנויות שפתוחות 24 שעות, במשך כל ימות השבוע, תתבצע "כחלק ממגמה עליה החליטה הרשת". עוד נכתב כי "למעשה חלק נכבד מחנויות הרשת כבר סגורות בשבת".

על פי הפרסום, החרדים כנראה שלא מסתפקים בכך וייתכן שאף יקנו מרשת AM:PM חלק מהסניפים ויהפכו אותם לרשת שומרת שבת.

הבוקר, פרסמו בגלי צה"ל כי בעל השליטה ב"דור אלון", דודי וייסמן, קרוב לסיכום עם הרב אלישיב, תמורת הסרת החרם שהטילו מנהיגי המגזר החרדי על עסקיו. אם הסיכום ייצא לפועל, כבר בסוף שבוע הקרוב יושבתו מרבית מהעסקים של וייסמן בגוש דן.

ראש ועדת הרבנים לשמירת השבת, יצחק גולדנקוב, אמר לגלי צה"ל כי: "ברגע שייסגרו כל החנויות, אז אנחנו נרקוד ברחובות", והבטיח כולם ישובו לקנות אצלו.

בת"א זועמים: נחרים את הרשת

הלקוחות התל-אביביים שרגילים לעיר "ללא הפסקה" לא מקבלים בקלות את הגזרה וזועמים על ההתקפלות בפני הכפייה הדתית לטענתם. "זה ממש מבאס, זה ביזיון שנותנים לחרדים לגיטימציה לשלוט גם על ת"א, בנוסף להתפרעויות שלהם בירושלים", אומר תושב ת"א שנוהג לרכוש ברשת.

"אני קורא להפגין מול ה-AM-PM", אומר ערן תושב תל-אביב. "במקביל להפגנות שלהם מול חניון קרתא בשבת, צריך להפגין מול הסניפים בת"א. אם הם ייסגרו בשבת נחרים אותם גם במשך השבוע".

תושבת ת"א הוסיפה: "אין לנו אלטרנטיבה אחרת כתושבי ת"א. רבים מהצעירים תושבי העיר נטולי תחבורה וקונים בשבת בסניף הקרוב לביתם, אסור להיכנע לכפייה הזאת".