הסלבריטאים מתגייסים למען מאבק האופנוענים בתעריפי הביטוח: קבוצה של סלבס, מוזיקאים ואנשי תקשורת, החליטו להפגין את תמיכתם באמצעות סרטון שנון, שממחיש בעצם מה יקרה ביום בו - אם יעלו תעריפי ביטוח החובה לכלי רכב דו-גלגלי - לא יימצאו יותר כלי רכב דו-גלגלי בכבישים, ובמקומם יוכפל מספר כלי הרכב בכבישי ישראל.

הסרטון יופץ החל מהיום לגולשי האינטרנט ולציבור הרחב. משתתפי הסרט הם כוכבי "ארץ נהדרת" אייל קיציס ואורנה בנאי, הצלם זיו קורן, אנשי הטלוויזיה דני קושמרו, ערד ניר, גדי סוקניק, איתי אנג'ל, אלי אילדיס וחברי להקת "משינה", שלומי ברכה ואבנר חודורוב. את הסרטון צילם רותם גרוזוביק.

"איך יסעו הסטודנטים לעבודה?"

"מה לגבי הסטודנטים שקונים קטנוע ב-3,000 שקלים", שאל אייל קיציס, שהתארח בתכניתנו "שש" עם עודד בן-עמי. "איך הם יסעו לעבודה?". לדברי כוכב "ארץ נהדרת", האוצר לא חושב על ההשלכות של העלאת הביטוח: "אנחנו באמת רוצים שחצי מרוכבי הדו-גלגלי בארץ יעברו למכוניות? מה זה יעשה לפקקים? לחניות?".

"יש תחושה שלא סופרים אותנו", הוסיף קיציס. "אני מקווה שאחרי שדחו את הגזירה בשבועיים יש עם מי לדבר. צריך לתת לחברות הביטוח לספק גם כן ביטוח חובה. די עם המונופול, צריך לפתוח את השוק לתחרות. בוא נקל על שאר הנהגים".

חוזרים לאיילון

מחר בבוקר צפויים האופנוענים להפגין בנסיעה איטית ממחלף הסירה לנתיבי איילון. האופנוענים אינם מתכוונים לחסום את התנועה, אך בכוונתם לדמות מה יקרה אם אלפי אופנועים יחליפו את המכוניות בנתיבי איילון בשעות הבוקר.

ביום רביעי בבוקר צפויים 120 רוכבי אופנוע לעלות לכנסת לקראת הדיון המיוחד בעניין הרפורמה אותה מוביל ידין ענתבי. חבר הכנסת זאב בוים, אופנוען בעבר ובהווה ותומך במאבק הדו-גלגלי, שוקל להצטרף לנסיעה זו.

ייקור הביטוח נדחה בשבועיים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק