ההכנסות מהאירועים הפרטיים שגולן מופיע בהם, מספר פעמים בשבוע, צפויות להיפגע כבר בשבוע הקרוב. על פי גורמים בתעשייה, אייל גולן גובה 48 אלף שקלים עבור הופעה בת 45 דקות בחתונה. בחישוב מהיר, בהנחה שלפחות ארבע הופעות כאלו צפויות להתבטל השבוע בשל מעצר הבית, מדובר בהפסד מיידי של כ-190 אלף שקלים לפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הופעות לוועדי עובדים או במוסדות ציבור עלולות גם הן להתבטל. שם הרווחים כפולים, וההפסד הפוטנציאלי בהתאם. "בתחום הוועדים יהיה לפחות איזה היסוס בתקופה הקרובה אם להזמין אותו או לבטל הופעות שהוזמנו, בעיקר אם החקירה תימשך והוא לא ינוקה מהחשדות באופן מיידי", ציין בכיר בתעשיית המוזיקה שהעדיף שלא להזדהות. "לוח ההופעות הפתוחות של כרטיסים לקהל הרחב בקיסריה - זה עוד קצת רחוק. יכול להיות שאם בתקופה הקרובה הוא ינוקה מהחשדות הקהל שלו דווקא ירצה לבוא לתמוך בו עוד יותר".

מנגד, מבקר המוזיקה חגי אוזן סבור כי הופעותיו, לפחות באירועים, לא ייפגעו. "כבר עכשיו אפשר לראות שההופעות לא מבוטלות, להיפך", הדגיש אוזן. "בחתונות מאוד רוצים אותו, ואין כרגע טלפונים לביטול הופעות".

על הפרק: הופעות בהיכל התרבות ובארה"ב

גולן צפוי להופיע בהיכל התרבות בתל אביב פעמים בדצמבר ובינואר. על פי ההערכות, כל הופעה כזו מניבה הכנסות של בין 200 ל-400 אלף שקלים - הפסד משמעותי אם ההופעות יבוטלו. גם סיבוב הופעות שתוכנן בארצות הברית בחורף הקרוב עלול להתבטל או להשתנות, וסכומי ההפסד דומים. כל זה, עוד לפני שנזכיר את הופעות הענק המתוכננות לקיץ.

כמה ייפגע? גולן יוצא מהחקירה | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

מקור הכנסה נוסף של גולן הוא תכניות הטלוויזיה בהן הוא משתתף. החוזה של גולן בתכנית הריאליטי "הכוכב הבא" אותה מפיקה הזכיינית קשת הוערך בכמיליון שקלים, והשעייתו מהתכנית בעיצומה של העונה צפויה לגרור הפסדים גדולים.

עוד חוזה עם קשת שמוערך בסכום דומה הוא העונה הרביעית של התכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ 24. גם ההפקה הזו הושעתה בינתיים, והסיכון הכלכלי בהתאם. "הפגיעה הכלכלית, אם תהיה, תבוא לידי ביטוי בטלוויזיה, במקומות היותר מעונבים ומכובדים, שם אנשים אולי יצקצקו מהופעה שלו", העריך אוזן.

תמלוגים, בושם, חברת נדל"ן והפקת דיסקים

גולן מרוויח גם מתמלוגים על שיריו, אך מקור הכנסה זה לא צפוי להיפגע. על פי הערכות גורמים בתעשייה, מכירות דיסקים או הורדות של שירי אייל גולן לא צפויים להיפגע, ונכון לעכשיו שיריו מושמעים כרגיל בתחנות הרדיו.

תעשיית אייל גולן מרוויחה גם ממכירות הבושם "אגו" שהזמר השיק לפני כשנתיים, לצד חברת נדל"ן שגולן פתח באוגוסט, וכמובן - חברת הפקות המוזיקה "ליאם הפקות" שבבעלותו. גם במקרה הזה, הרווחים לא צפויים להשתנות.

הפרשה הזו אולי תפגע בתדמית של גולן, ועלולה לגרום להפסדים של עשרות אלפי שקלים רק בשבוע הקרוב. אבל נראה שאם בסופו של דבר הפרשה תסתכם בחקירה מוגבלת בזמן שתסתיים ללא כתב אישום, ההפסד לזמר שמרוויח כאלף שקל בדקה יהיה זניח.