בריאיון בלעדי ל"תכנית חיסכון", התייחסה יושבת ראש קבוצת שטראוס-עלית לפער בשוויון ההזדמנויות בין נשים לגברים בשוק העבודה, להאטה במשק ולציפיותיה מהממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש פער חד-משמעי בשוויון ההזדמנויות", אמרה שטראוס, והפנתה אצבע מאשימה למקבלי ההחלטות בשוק העבודה. "גם בשטראוס אין שוויון בהנהלה", ציינה, אך אמרה כי "עם זאת - אנחנו יותר טובים ממה שקורה בשאר השוק".

שטראוס הוסיפה, כי "אחרי שש שנים של פעילות אינטנסיבית אנחנו יודעים לומר איפה הבעיות, אבל רחוקים מלהגיד שהשנה זה יתוקן. זה חלק מהיעדים שלנו".

יש האטה בכל העולם

בהמשך דבריה, התייחסה יושבת ראש שטראוס-עלית להאטה במשק. "זה משהו שאי אפשר להתחמק ממנו, גם בעולם", אמרה. "חלק מזה הוא תולדה של דברים שכבר קורים. הציפייה היא לעתיד ויש חשש".

ההאטה בצמיחה היא חלק מזה", הדגישה. "הצרכן הישראלי של אחרי המחאה החברתית הוא בהחלט שונה. הוא מברר יותר מחירים, איכות וכל הזמן מתקשר איתנו". לדבריה, בחברתה התכוננו לתקופה הזאת מבעוד מועד.

"כאזרחית, צרכנית וכמי שעומדת בראש ארגון חברתי - הצבענו עבור שינוי", אמרה בהתייחסה לציפיות מהממשלה הבאה והצבעתה בבחירות האחרונות. "אני מאחלת לממשלה שתעמוד במשימה ואני אהיה חלק מהשינוי הזה; הציפייה היא לשינוי לטובה".

שטראוס סיכמה את דבריה: "מה שראינו במחאה זה רצון בשינוי ואם היום דיברתי על השוויון בנטל ובהזדמנויות - אז זאת בהחלט המגמה. יש תחושה שהמפלגות החדשות, והייצוג החדש, הוא מה שהתכוונו אליו. זה ההבדל בינינו לבין מדינות אחרות במזרח התיכון".