ראשי הרשויות בפריפריה תומכים בדנקנר: בבית סוקולוב בתל אביב התקיימה מסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסו ראשי הכרשויות בפריפריה, בה הביעו את תמיכתם הפומבית בנוחי דנקנר כאות הוקרה על פועלו ולנוכח השיח הציבורי על חובותיו. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו היום מצדיעים לאיש שהיה איתנו בימים קשים. אנו צפויים לספוג ביקורות של התמיכה שלנו בנוחי ואנו לא נכנעים לזה. אנו ניצבים כדי לסייע ולתמוך ולא לפרק", ציין יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט. "דנקנר סייע בחמש השנים האחרונות ותרם סכומי כסף גדולים לארגונים חברתיים ולרשויות. המדינה שכחה את ערי הפריפריה, ובלי התקציבים האלה אני לא יודע מה היינו עושים".

לדבריו, דנקנר לא זקוק ל"מליצי יושר" אבל ראשי הרשויות חשים כי ראוי לנכון להדגיש את תרומתו הרבה לשגשוג ולצמיחה של ישראל: "אני מבקש מהציבור לתת את אמונו בקבוצת IDB שסיפקה עשרות אלפי מקומות עבודה. נוחי, אנו מחזקים את ידך על שנים של תרומה וסיוע ומאמינים כי הסערה הזאת תחלוף ושוב את תעמוד בראש IDB".

"המדינה לא תפקדה במלחמה - נוחי כן"

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי הוסיף כי "בימים הקשים של מלחמת לבנון השנייה רשויות המדינה לא תפקדו ומי שכן תפקד היה המגזר השלישי ונוחי דנקנר. הם עמדו שם עם מזון ועזרה לקשישים ומעוטי יכולת. נוחי הבטיח לי שימשיך לסייע אחרי המלחמה. ומיד אחרי המלחמה ישבנו - לא האמנתי שהוא יתקשר אלי אבל הוא הרים אלי טלפון והזמין אותי אליו למגדלי עזריאלי. ישבנו שם ותכננו מרכז ספורט עצום. היום במרכז הזה יש ערבים ויהודים, אלפי ילדים מדי יום שמתאמנים ומשחקים. היום אני עומד כאן כחבר לשעת צרה. מי אלה כל הגאונים שרוצים להחליף אותו? תושבי עכו ואני בשמם מודים לו על כל מה שהוא עשה".

מרכז השלטון המקומי מבקש להכיר בפעילותו החיובית ארוכת השנים של מר נוחי דנקנר, אשר לדבריהם תרם תרם עבור יישובי הפריפריה בשבע השנים האחרונות למעלה מחצי מיליארד שקלים - וזאת במקביל ליצירת עשרות אלפי מקומות עבודה בערי הפריפריה בפרט, ובמדינת ישראל בכלל. במקור תכננו ראשי הרשויות לקיים צעדת תמיכה בדנקנר, אולם חזרו בהם מן הרעיון והסתפקו בכינוס מסיבת העיתונאים.

נוחי דנקנר (צילום: חדשות 2)
תמיכה מראשי הערים, דנקנר | צילום: חדשות 2

בניגוד לראשי הרשויות: מחזיקי האג"ח הפרטיים נגד דנקנר

בתוך כך, ציבור מחזיקי האג"ח הפרטיים של חברת אי.די.בי שבבעלותו של דנקנר אישרו ברוב של מעל 70% את ההסכם אליו הגיעו עם נציגות החברה, אותו הם מכנים "ברית המוסדיים". עיקרו של ההסכם - לקיחת השליטה על אי.די.בי מידיו של נוחי דנקנר.

אלא שבחינה מעמיקה של התפלגות ההצבעה מעלה כי ציבור מחזיקי האג"ח הפרטיים, האוחזים למעשה ברוב החוב של החברה, נעדר מההצבעה ומי שהכריע למעשה את הכף היו המוסדיים. בנוסף, חשוב לציין כי בשלב זה מדובר בהצבעה שאינה מחייבת.