מה יהיה עם תעריפי הביטוח לאופנוענים? עוד שבועיים אולי נדע: היום אושרה דחיית החלת התעריפים החדשים על הרכב הדו-גלגלי ל-15 בנובמבר. שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ והמפקח על הביטוח, ידין ענתבי, נעתרו היום לפניותיהם של יו"ר ועדת הכספים, הרב משה גפני ויו"ר ועדת הכלכלה, אופיר אקוניס, והודיעו על הדחייה.

ממשרד האוצר נמסר כי החלטה זו התקבלה מתוך הערכה לשיתוף הפעולה בין הוועדות לבין משרד האוצר. עם זאת הבהיר האוצר כי לא תהיה דחייה נוספת בהחלת התעריפים.

כזכור, שורש הויכוח בין נהגי האופנועים לבין האוצר נעוץ בכוונת האוצר להעלות בצורה דרסטית את תעריפי הביטוח לאופנועים. ויכוח שכולנו זוכרים גם בשל מחאת האופנוענים שחסמו בין היתר את כביש מס' 1 וגרמו לפקקי ענק בחודש ספטמבר האחרון.

מחאה עירומה

שטייניץ נגד פרס: "אינו דובר הממשלה" (צילום: חדשות 2)
שר האוצר שטייניץ. יש דחייה | צילום: חדשות 2

בראשית החודש פשטו כאלף רוכבים על שדרות רוטשילד בת"א, ובמקביל רובם הגדול נפטרו מהבגדים - ונשארו בתחתונים בלבד. "צריך להבין שלצעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים שמרוויחים משכורת 4,000 שקלים בלבד וצריכים לשלם 7,000 שקלים עבור ביטוח, לא נשאר כסף לבגדים", הסבירו במטה המאבק הדו-גלגלי.

העוברים והשבים במקום לא נשארו אדישים למראה החריג והצטרפו גם הם לחגיגת הסוכות. "הם מחאו כפיים ושרקו", ציינו במטה המאבק. "בכוונה, באווירה השמחה של החג, החלטנו על פעילות כיפית שונה ולא מרגיזה".

"ככל שיעלו לנו את מחיר הביטוח, ככה יישאר לנו פחות כסף לשלם על הבגדים", הסבירה עדן פיינשטיין מתל אביב שמחזיקה ברשותה קטנוע מאז גיל 17. "כיום אני סטודנטית, לכן לא תהיה לי ברירה אלא לעבוד לרכב".