לרשימה הזו רבים מכם ישמחו להצטרף - רשימת העשירים של ישראל. במגזין "TheMarker" דירגו את 500 האנשים העשירים ביותר בארץ, שבוודאי לא ירצו לשכוח את השנה האחרונה. 500 איש בלבד ששווים ביחד 76 מיליארד דולר. רק לשם השוואה, מדובר בעשרות מיליונים יותר מהתקציב השנתי שלנו.

בארץ יש 30 מיליארדרים ששייכים ל-15 משפחות, וגם השנה, ממש כמו בשנה שעברה, ניצבת בראש משפחת ורטהיימר, ששווה בין 5.5-6.5 מיליארד דולר.

במקום השני מדורגת שרי אריסון עם קצת יותר מ-4 מיליארד דולר. היא אמנם מכרה מניות של שיכון ובינוי בכ-65 מיליון דולר, אבל התאוששות בכלכלה הגלובלית העלתה את שווי נכסיה.

מיד אחריה נמצאת משפחת סמי עופר עם כמעט 4 מיליארד דולר, כאשר שווי המניות של המשפחה זינק בכמעט 2 מיליארד דולר. "צים" אמנם ממשיכה להוות מוקד לדאגה, אבל מנגד השקעתו של עידן עופר ב"בטר פלייס" ממשיכה להשביח.

המקום הרביעי מגיע דווקא מתחום המדיה. ארנון מילצ'ן, מפיק הסרט "אישה יפה", ששווה יותר מ-3 מיליארד דולר. "מדובר באיש שירש הון די גדול מעסקי הפטרוכימיים של אביו ומצליח לשמור עליו. הוא הגיע לרשימה בגלל שהוא התאזרח בישראל, בגלל הקלות המס שחלות בה על תושבים חוזרים", מסבירה סיוון קלינגבייל, עורכת המגזין TheMarker.

במקום החמישי מתמקם בני שטינמץ עם שווי של בין שניים לשלושה מיליארד דולר. ובמקום השישי תמצאו את יצחק תשובה, המיליארדר שהכפיל את שוויו בשנה האחרונה, בעיקר בזכות גז טבעי שהתגלה בקידוח מול חיפה. תשובה סיים את 2008 עם מיליארד דולר והיום יש לו כבר יותר מפי שניים.

עוד במועדון היוקרתי: משפחת ריכטר, משפחת שטראוס מוריס קאהן וטדי שגיא. מי שיצא השנה אל מחוץ לרשימת המיליארדרים הוא כנראה הכי מעניין - לב לבייב. "הוא שילם את המחיר בעקבות הקשיים שהיו באפריקה-ישראל וההשקעות הבעייתיות שלו בנדל"ן", מבהירה קלינגבייל.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק