בשוק ההון שלנו התכוננו היום למכירת חיסול. לאחר הנפילות הקשות ביותר בוול סטריט פתיחת המסחר בבורסה בת"א נדחתה לזמן קצר בעקבות ירידות של כחמישה אחוזים. אבל ככל שחלף הזמן, בחדרי העסקאות בתל אביב ראו את הירידות מתמתנות. השערים אמנם צנחו, אבל פחות מהציפיות.

השווקים המרכזיים באירופה ננעלו ברמות הנמוכות של היום על רקע הירידות החדות בארה"ב ולפני כן גם בבורסות של אסיה, וזאת לאחר שגם אמש נרשמו באירופה ירידות שערים חדות. מדד הפוטסי הבריטי נפל ב-5.35% והקאק הצרפתי איבד 5.9%. המשק הישראלי בינתיים לא מוכה כמו בארה"ב ובאירופה, אבל הישראלים יחלו בקרוב להרגיש את המשבר עמוק עמוק בארנק.

הריבית על המשכנתאות מתייקרת כפועל יוצא של עליית הריבית על המשכנתאות בעולם. אבל למרות הפסימיות, יש משפחות שמחליטות דווקא עכשיו, לרכוש דירות חדשות. אבל לא הכל שחור- מחירי המכונית עדיין לא התעדכנו, ובסוכנויות רכב רבות, יסכימו המוכרים בשיחה אחד על אחד להוזיל את את מחיר המכונית בכמה אלפי שקלים.

בסך הכך, כרגע, המצב הכלכלי בישראל יותר טוב ממדינות אחרות ברחבי העולם והמכה בבורסה באחד העם יותר נסבלת. הריבית על המשכנתאות מזנקת מאחר ופרמיית הסיכון עלתה. יש סיכוי שהמשק יכנס להאטה מסויימת ולכן הבנקים חוששים מאחר הסיכון שלהם גדול יותר, אז הם נותנים משכנתאות בריבית גבוהה יותר.