קורזיץ חוגגת את הקאמבק לפודיום (צילום: חדשות 2)
תהיה מדליה? קורזיץ | צילום: חדשות 2

הסיכוי שישראל תבטיח מדליות ראשונות היום עם אלכס שטילוב בהתעמלות או לי קורזיץ בגלישה, מעמידה בכוננות לא רק את הספורטאים עצמם. הבונוס הכספי שיתלווה למדליה לא יהיה נחלתו של הספורטאי בלבד, אלא גם של גורמים נוספים בסביבתו ובראשם המאמן האישי.

הוועד האולימפי קבע כי במידה שספורטאי יזכה במדליית זהב - הישג שיזכה אותו בפרס כספי של מיליון שקלים, חצי מיליון שקלים נוספים יחולקו באופן הבא: 250 אלף שקלים למאמן האישי, 150 אלף שקלים לאיגוד ממנו הגיע הספורטאי, ו-100 אלף שקלים לאגודה, כך שבסך הכל עלות של מדליית זהב תעמוד על 1.5 מיליון שקל.

שטילוב יקבל מענק מיוחד (צילום: AP)
מחזיקים אצבעות לשטילוב | צילום: AP

מכאן והלאה, כל מדליה של ספורטאי ישראלי באולימפיאדה תזכה את המאמן שלו ב-50% מסכום הבונוס. כך למשל, זכייה במדליית כסף שתעניק לספורטאי 400 אלף שקלים, תזכה את מאמנו האישי ב-200 אלף שקלים, ומדליית ארד שתבטיח לספורטאי 250 אלף שקלים תזכה את המאמן במחצית הסכום בהתאמה.

גם במקרה של מדליית כסף וארד ייהנו האיגוד והאגודה ממנו באים הספורטאי לתמלוגים: מדליית כסף תבטיח לאיגוד בונוס של 50 אלף שקלים, בעוד שהאגודה תקבל 30 אלף שקלים. ארד יהיה שווה לאיגוד 40 אלף שקלים ולאגודה 20 אלף שקלים בלבד. ‏הבונוסים למאמנים יהיו בכל מקרה על כל בונוס כספי שיקבלו הספורטאים, בעוד שהבונוסים לאיגודים ולאגודות יחולו רק במקרה של זכייה במדליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק