רשימת 500 האנשים העשירים בישראל מספקת הצצה מעניינת לא רק אל החשבונות האישיים של הטייקונים אלא גם למצב המשק בישראל. ברשימה היוקרתית של המגזין "דה מרקר" אפשר לראות שינויים מעניינים בהשוואה לשנים שחלפו.

אז כמה הם שווים? הונם הכולל של 500 העשירים בישראל מגיע ל-84 מיליארד דולר. כאשר במקום הראשון נמצאת משפחת ורטהיימר מייסדת חברת ישכר, עם הון של 7.2 מיליארד דולר, עלייה של 200 מיליון דולר בהשוואה לשנה שעברה. במקום השני נמצאת שרי אריסון שאיבדה לא פחות מ-800 מיליון דולרים, אך בחשבון הבנק של בעלת השליטה בבנק הפועלים עדיין יש בשורת הפלוס הון של 3.8 מיליארד דולרים.

עידן ואייל עופר סיימו את השנה עם הפסדי ענק שצימקו את הונם לסך של 3.75 מיליארד דולר. גם במקום הרביעי נרשם הפסד בהשוואה לשנה שעברה - ארנון מילצ'ן הפסיד 400 מיליון דולרים והונו עומד כעת על 3.25 מיליארד דולרים. את החמישייה הראשונה נועל בני שטיינמץ עם הון של 2.85 מיליארד דולרים, עלייה של 200 מיליון דולרים בהשוואה לשנה שעברה.

הונו של יצחק תשובה נחתך בלא פחות מ-1.4 מיליארד דולרים והוא מוערך כעת בסכום שבין 800 מיליון למיליארד דולר. גם צדיק בינו כבר לא מיליארדר - לאחר הפסד של 100 מיליון דולר הונו מוערך בין 900 מיליון למיליארד דולר. תנאי הסף לכניסה לרשימה הוא הון של 50 מיליון דולר, ונוחי דנקנר, הטייקון המסוקר בישראל, כלל לא הצליח להכנס לרשימה.

עוד מתברר כי עשירי ישראל אינם תורמים נדיבים בהשוואה לעמיתיהם בעולם, לפעמים רק עשירית בהשוואה לעולם. ב-2003 הונם של 500 העשירים בישראל הסכם ב-37 מיליארד דולר, משמע שבתשע שנים בלבד הכפילו עשירי ישראל את הונם כמעט פי שניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק