כך מנצלים את המשתמשים ב"הר הכסף" (צילום: חדשות 2)
2.4 מיליון ש"ח פיצויים ללקוחות | צילום: חדשות 2

הלקוחות התלוננו - הבנק החזיר מיליונים: עקב תלונות של לקוחות על התנהלות הבנקים בישראל במהלך 2012, התאגידים הבנקאיים חויבו להחזיר ללקוחות סכום כולל של כ-2.4 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדוח שפרסם בנק ישראל אודות יחסי בנקים ולקוחות בישראל עולה כי במהלך השנה החולפת טופלו בפיקוח על הבנקים 6,095 פניות ותלונות בכתב של לקוחות הבנקים ושל החברות לכרטיסי אשראי - זאת בנוסף לעשרות אלפי פניות נוספות במערכת הטלפונית והממוחשבת.

כחמישית מהתלונות על בנקים ועל חברות כרטיסי האשראי שהוגשו במהלך 2012 נמצאו מוצדקות, מה שהוביל להחזר של למעלה משני מיליון שקלים לכלל הלקוחות שהגישו את התלונות. עם זאת, מציניים בבנק ישראל כי השנה חלה ירידה של 5% בהיקף התלונות לעומת השנה הקודמת. בבנק מייחסים את הירידה לתהליכי שינוי שבוצעו בשניים מחמשת הבנקים הגדולים במדינה ושהוגדרו "חיוביים".

הכי פחות תלונות: בבנק לאומי והבינלאומי

מבין חמש הקבוצות הבנקאיות הגדולות בישראל, בנק לאומי והבינלאומי דורגו באופן הגבוה ביותר בהסתמך על ארבעה קריטריונים המבוססים על מידע שנצבר בפיקוח על הבנקים מבירור פניות ותלונות ציבור.

דירוג חמשת הבנקים הגדולים בשלוש השנים האחרונות מדגים את ההתפתחות החיובית שחלה בשניים מחמשת הבנקים הגדולים: הבינלאומי ומזרחי-טפחות. בבנק הבינלאומי נרשמה בשנתיים אחרונות עליה בדירוג, ואילו בנק מזרחי-טפחות שיפר את הדירוג שלו באופן משמעותי בשנת 2012.