בראיון בלעדי עם הטייקון הישראלי יצחק תשובה מספר המיליארדר איך הפסיד במשבר הכלכלי העולמי, ואיך עכשיו הוא חוזר לעשות כסף, עם גילוי עתודות גז יקרות ערך בקידוח ששייך לו.

הונו של תשובה מעורך עתה בלמעלה ממיליארד דולר. הוא בעל השליטה בחברת האחזקות 'קבוצת דלק' וב'אלעד תקשורת'. על פי הערכה, המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008 הביא לירידה חדה בהונו. בעקבות המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008, חלה ירידה חדה בשערן של מניות חברת דלק, והונו של תשובה מוערך ב-1.3 מיליארד דולר.

אבל בינואר 2009 נודע כי בקידוח הגז 'תמר 1', שנערך מול חופי חיפה, ובו שותפה 'קבוצת דלק', נתגלו עתודות גז יקרות ערך. "אין לי ספק שזהו חג גדול למדינת ישראל", אומר תשובה. "כעת לא נהיה מדינה תלותית בכל הקשור לגז, ואף נייצא החוצה". לדבריו של הטייקון, מדובר בכמויות אדירות שלא ניתן להסבירן.

יצחק תשובה נולד בלוב למשפחה בת 8 ילדים ועלה עם הוריו לארץ כשהיה בן חצי שנה. בגיל 12 יצא לעבוד כדי לעזור בפרנסת המשפחה. אחרי שירותו הצבאי עבד במחלקת בינוי והנדסה במשרד הביטחון בתל השומר, והתקדם מעבודות שיפוצים ומונה לקבלן האחראי על עובדים, שמספרם עלה במהרה.

תשובה התחיל את דרכו כקבלן עצמאי בנתניה. עד מהרה התקדם בעסקי בניה והקים את חברת 'אלעד השקעות'. במשך שלוש שנים היה בעליה של קבוצת הכדורגל 'מכבי נתניה'. בשנת 1998 רכש את השליטה בחברת דלק מידי משפחת רקנאטי. בשנת 2004 רכש את מלון פלאזה היוקרתי בשדרה החמישית בניו יורק ב-675 מיליון דולר, מידי המשקיע הסעודי וואליד בן טלאל. חברת 'אלעד השקעות' שבבעלותו משקיעה בעיקר בפרויקטים של נדל"ן בניו יורק, בפלורידה, במונטריאול וטורונטו, ובבעלותו נמצאים בנייני עסקים ומגורים גדולים.