ההחזר יעלה במעט. אילוסטרציה (צילום: עזרי עמרם,  חדשות 2)
ההחזר יעלה במעט. אילוסטרציה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

לאחר עליית מחירי התחבורה הציבורית בתחילת החודש, עובדים רבים נאלצו להשלים מכיסם את ההפרשים שעשויים להצטבר לעשרות שקלים בחודש. הבוקר (ב') הודיעה ההסתדרות על העלאה של שקל ו-20 אגורות ליום בהשתתפות המעסיק בהוצאות הנסיעה של העובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החזר דמי הנסיעה יעמוד כעת על 26.40 שקלים לכל היותר ליום עבודה, לעומת 25.20 שקלים עד עכשיו. בהסתדרות ציינו כי לאחר התייקרות התחבורה הציבורית בשיעור ממוצע של 4.7%, הוחלט על הוצאת צו הרחבה להסכם הקיבוצי הכלל-שנתי, שנחתם בין ההסתדרות לבין כלל הגופים החברים בנשיאות הארגונים העסקיים.

"ההסתדרות חתמה על הסכם עם נשיאות הארגונים העסקיים אשר מיטיב עם העובדים ומאפשר לעדכן את השתתפות המעסיק בהוצאות הנסיעה", נמסר מההסתדרות. בתחילת שנת 2014 התייקר מחיר הנסיעה הציבורית בעקבות עליית המע"מ ב-2% מאז 2011 ועלייה במדד המחירים לצרכן.

החל מה-1.1, נסיעה עירונית באוטובוס עולה 6.90 שקלים, במקום 6.60 בחודש דצמבר. נסיעה באוטובוס מתל אביב לירושלים התייקרה ב-80 אגורות ומחירה עומד על 18.80 שקלים. כרטיס חופשי-חודשי בגוש דן, חיפה וירושלים עולה כעת 246 שקלים - עלייה של 11 שקלים במחיר.

גם ברכבות הורגשה עליית המחירים: נסיעה ברכבת מחיפה לתל אביב עולה כעת 32 שקלים, במקום 30.5. כרטיס הלוך ושוב לאותה נסיעה התייקר מ-55 ל-58 שקלים, ומחיר כרטיס נסיעה ברכבת מבאר שבע לתל אביב עומד כעת על 31.5 שקלים - עלייה של שקל וחצי מהמחיר הקודם.