שנה וחצי אחרי שנטש את המדינה במפתיע, ארקדי גאידמק - האיש ששיגע מדינה שלמה - מדבר. את השיחה עם חדשות 2 הוא מקיים מבית החולים במוסקבה, שם הוא מתייחס למצבו הרפואי, לחובות, לאישומים וגם תוקף את לב לבייב.

נראה שהאיש שהגיע לישראל בסערה ועזבה אותה בדרמה גדולה יותר, עדיין לא אמר את המילה האחרונה בכל מה שקשור לעסקיו בישראל. למרות מצבו הרפואי, וחזותו שמעידה שהוא לא נמצא בשיאו, הוא גם מבטיח לישראלים שעוד יחזור.

"רודפים אותי"

"אני כבר לא כל כך צעיר והייתי נתון ללחצים שנים רבות, היום אני לא היחיד בגילי שנמצא במצב הזה", אומר גאידמק. "קרוב לוודאי שאצטרך לעבור ניתוח בתוך זמן קצר, בשבועות הקרובים, ואז אזדקק לחודשים רבים של שיקום והתאוששות".

על יחסיו עם איש העסקים לייב לבייב מספר גאידמק במידה רבה של כעס ואכזבה. "עשיתי למר לבייב היכרות עם עסקי היהלומים באנגולה. ערכנו חוזה, חתמנו על חוזה, ולפי הצעתו של מר לבייב עשינו
את החוזה בהתאם למסורת היהודית והפקדנו אותו בידי הרב לזר".

"תיאורטית עלינו לדבר על סכום כסף גדול, כי אנחנו מדברים על פעילות של יותר מעשר שנים באנגולה בענף היהלומים, שבו המחזור הכספי היה קרוב לוודאי מיליארדים רבים של דולרים", מוסיף גאידמק. "אנשים פשוט גנבו ממני וניצלו אותי ואת המצב".

אך מלבד תכניותיו לעתיד, ניצב ארקדי בפני עברו - ההליך המשפטי שמתנהל נגדו בישראל. "את כל ההאשמות נגדי העלו אנשים מושחתים", מעיד גאידמק. "אני לא חייב שום דבר לאף אחד. המצב לא קל, אבל אלה החיים".