היום שמשקיעי העולם חששו ממנו - הגיע: בורסות אסיה פתחו את שבוע המסחר היום, כשמדדי המניות המובילים רושמים ירידות שערים חדות.

מדד הנגסנג שבהונג-קונג יורד בשיעור של 1.9% לאחר שכבר שיקף ירידה של 4%, בעוד הבורסה בשנחאי מאבדת מערכה 3.8%. גם מדד הניקיי בבורסה בטוקיו יורד ב-2%, בעוד שבאוסטרליה ירידות השערים עומדות על 2.15%.

אתמול, בתגובה להורדת דירוג האשראי של ארה"ב, צנחו המדדים בבורסה בתל אביב. מדד ת"א 25 ירד ב-6.99%, מדד ת"א 100 ירד ב7.2% והמעו"ף ירד ב-7%.

הפחד שאחז בציבור ובמשקיעים מהווה תוצאה ישירה של המפולת בבורסות העולם והורדת דירוג האשראי של ארצות הברית בסוף השבוע. לפי הערכות בתעשיית קרנות הנאמנות, נפדו מהקרנות יותר ממיליארד שקלים.

ביום שישי האחרון הורידה סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית S&P את דירוג האשראי של ארצות הברית ברמה אחת, מדירוג מושלם של "AAA" לדירוג של "AA+" עם תחזית שלילית. משמעות התחזית היא כי סוכנות הדירוג עשוייה לפגוע בדירוג של הכלכלה החזקה בעולם שוב, בעוד כשנתיים - ולהורידו לרמה של "AA". עם כל זה לא מספיק, מנכ"ל S&P ג'ון צ'מברס, אמר אתמול כי קיים סיכוי של 1 ל-3 להורדת דירוג נוספת לארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק