נוחי דנקנר, ראש קבוצת איי.די.בי., מאנשי העסקים המשפיעים בישראל, משתדל למעט בהתבטאויות. דנקנר מנהל עסקים בשווי מיליארדים, בניגוד מוחלט לעובדים הסוציאליים. היום, מלווה בשר החינוך גדעון סער, הוא בא לחנוך מרכז חינוכי בקיבוץ רביד בגליל התחתון, שם התייחס לשביתה שלהם.

"אני חושב שאנחנו צריכים לשאוף לעזור לחלשים", אמר דנקנר. "ובאופן ישיר, מי שעושה את זה, אלה העובדים הסוציאליים". ראש קבוצת איי.די.בי. התייחס גם לצד השני במאבק, משרד האוצר, ואמר: "למרות שאני מכבד את אנשי האוצר, בנושא הזה צריך לגלות גמישות ולוודא ולבדוק שיקבלו שכר הולם וראוי, כולל לעלות אותו".

הטייקון גם צפה אמש בהודעתו של ראש הממשלה על תכנית החירום לטיפול בבעיית הנדל"ן בארץ, ואמנם לא ממהר להכריז שמדובר במשבר של ממש, אבל סבור שיש עוד מה לעשות. "יש לפתור את מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים ולאפשר להם להגיע לרכישת דירה", לדבריו של דנקנר.

"משתדל לפרגן לכל מי שמצליח"

המנהלים הבכירים בחברות של דנקנר מרוויחים מיליונים בשנה אבל עכשיו, אומר ראש איי.די.בי. כי החברות מתחילות להפנים את הצורך בריסון. "שכר הבכירים במקומות מסוימים מוגזם ולא ראוי בעיני", אמר דנקנר והוסיף: "אני מאמין שהם יודעים לרסן את עצמם".

ואולם, דנקנר לא סיים את דבריו מבלי לציין כי לדעתו לא מפרגנים מספיק בישראל לעשירים. הוא לעומתו, לדבריו, כן מפרגן לעמיתיו. "אני משתדל לפרגן לכל אחד שמצליח ולעזור לכל מי שלא מצליח".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק