נוחי דנקנר יוצא הבוקר מביתו לעוד יום של קרב על השליטה בקונצרן שלו. היום הוא מביא למערכה כדור נוסף בקנה - המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין שמוכן לשים עוד 75 מיליון דולרים בקופה המתרוקנת של איי.די.בי. זה כל כך מעודד אותו שהוא לא מהסס ולהתייצב מול מצלמת חדשות 2 ולהצהיר - "חתמתי עם אלשטיין הסכם ביום חמישי על השקעה בIDB אחזקות. אנחנו מקווים לטוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלשטיין מביע נכונות להשקיע והוא אפילו נמצא כאן בארץ, אבל כדי שהכסף באמת יזרום דנקנר יצטרך עוד להזיע. המשימה הקשה שעומדת לפניו היא להגיע לפריסת חוב עם הבנקים, שרק להם הוא חייב יותר משני מיליארד שקלים. אחרי ההתקפלות של בנק לאומי זה צפוי להיות מאוד קשה, והבנקים לא צפויים לוותר על שקל מהחוב. "זה לא שהבנק לא אישר הסכם", הדגיש היום דנקנר, "הוא לא אישר מחיקה. ולא תהיה מחיקה".

הצרה הגדולה של דנקנר יכולה להגיע דווקא מבעלי אגרות החוב של IDB פיתוח, החברה השלישית בפרמידה הסבוכה של דנקנר, וזו שמחזיקה בנכסים המשמעותיים ביותר, כמו שופרסל וסלקום. הם מעוניינים לכפות עליו הסדר חוב, ולכן גוררים את בכירי הקבוצה לבית המשפט. השופט מציע להם להיכנס למשא ומתן מואץ, לפני שייתן החלטה.

"צריך לתת לו את הזמן לממש את הנכסים, בזהירות, או להכניס משקיעים לחברה, אבל לעשות הכל במשולב, לא באנטי", אמר היום עו"ד רם כספי, שמייצג את IDB, "אני תמיד אומר שקל מאוד להרוס. קשה מאוד לבנות". קשה לבנות, וקשה עוד יותר לשקם. גם דנקנר יודע שהחזית בבית המשפט היא הקשה ביותר. אם הוא יפסיד בה, לא יעזרו המיליונים של אלשטיין.