הבורסה בירידת שערים (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

לילה של ירידות שערים בבורסה בניו יורק: מדד הדאו ג'ונס צנח ב-832 נקודות - הירידה השלישית הכי גדולה בהיסטוריה של המדד. המסחר במניות של כל 30 החברות הנמדדות בדאו ג'ונס הסתיים הלילה (בין רביעי לחמישי) במגמה שלילית מה שהוביל את הדאו ג'ונס למתחת לקו ה-26 אלף נקודות, בפעם הראשונה מאז החודש שעבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

גם יתר המדדים המובילים בוול סטריט רשמו יום אדום: הנאסד"ק רשם את הירידה (באחוזים) הגדולה ביותר מאז יוני 2016 כאשר איבד 4% מערכו ומדד 500 החברות המובילות איבד מערכו 3.3% ורשם יום חמישי ברציפות של ירידות.

בעקבות ירידת השערים, גם השוק הבינלאומי החל להיצבע בצבע האדום. ביפן יום המסחר החל עם ירידה של 3% במדד הניקיי. במקביל, היורו התחזק ב-0.35% אל מול הדולר והוא כעת נסחר במחיר של 1.1562 דולר ליורו.

חלק מהסיבה לירידת השערים היא העלאת הריבית על ידי הבנק הפדרלי האמריקני לאחר שנים בהם הריבית הייתה כמעט אפסית. המהלך הזה מוביל לכך שמשקיעים נרתעים יותר ממניות יקרות ו"מסוכנות" כמו מניות של חברות טכנולוגיה, דבר שמוביל לירידת שערים. "אני חושב שהבנק הפדרלי עושה טעות", אמר הנשיא טראמפ. "הם כל כך לחוצים שם. אני חושב שהבנק הפדרלי השתגע".